Reklama

Gąska na celowniku telewizji

29/10/2013 18:25
Polska dowiedziała się, że obecny burmistrz Ryk nie przepada za urzędnikami uczciwymi, którzy wskazują na nieprawidłowości w urzędzie. W zamian ceniony jest urzędnik skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie. Ten urzędnik pracuje choć nie pozwala na to ustawa o pracownikach samorządowych.

Wykrył przekręty

W trwającym 7 minut reportażu widzowie TTV poznali Krzysztofa Gregorczyka, byłego urzędnika kontroli w ryckim magistracie. Gregorczyk, jak dowiadujemy się z programu, wykrył nieprawidłowości finansowe w magistracie. Chodziło m.in. o nieuzasadnione zwolnienia podatkowe. Z tą wiedzą poszedł do burmistrza. Zdaniem Gregorczyka ten zaoferował mu stanowisko skarbnika w zamian za milczenie, a gdy odmówił, burmistrz najpierw oskarżył go o kłamstwo, a potem zwolnił z pracy. Powód? Oficjalnie to utrata zaufania. Finał sprawy jest taki, że urzędnik jest na zasiłku, a burmistrz nadal rządzi choć ma zarzuty prokuratorskie. W rozmowie z dziennikarzem TTV Rafałem Stangreciakiem Gąska nie potrafił wytłumaczyć precyzyjnie, dlaczego zwolnił Gregorczyka. Jako powód podał utratę zaufania.

"To szykana"

Specjaliści z Fundacji Batorego, których dziennikarze odwiedzili, nie mają wątpliwości, że działanie burmistrza Ryk to odwet. Anna Wojciechowska-Nowak mówi w reportażu: - Pracodawca ma prawo zerwać umowę. Lecz to uprawnienie nie może być szykaną. A tak było w tym przypadku. Ludzi z Fundacji oburza jeszcze inne postępowanie Jerzego Gąski. Bez wahania zwolnił Krzysztofa Gregorczyka, a w urzędzie pracuje Tadeusz Bartnik, który ma wyrok za jazdę po pijanemu. Jego reorganizacja urzędu dziwnym trafem nie objęła.

 

Zobacz film
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lila - niezalogowany 2014-01-29 20:08:43

    Ja myślę,że wolność słowa i poglądów na tym portalu istnieje...dlatego tak zostało przeze mnie napisane a nie inaczej...a jeżeli Cię coś don pedro z mojej strony uraziło,to przepraszam...ja nie mam zamiaru nikogo wyśmiewać...dyskutować też nie będę...zostało przeze mnie wyrażone to co czuję i już.Pozdrawiam,ciau...;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    don pedro - niezalogowany 2014-01-29 19:55:17

    Nie Trzymam ani z burmistrzem, ani z nikim innym. Dziwi mnie tylko, że użytkownik, który ma prawo mieć inne zapatrywania i poglądy jest postrzegany na tym portalu jako osoba sympatyzująca z burmistrzem i osądzana od czci i wiary. A co do tego procesu i zarzutów. Jeszcze się on nie skończył, a już niektórzy dawno go osądzili i przypięli mu łatkę przestępcy. Chyba na to jeszcze dużo za wcześnie. A wykorzystywanie takiego typu argumentów w politycznych przepychankach i promowaniu się przed wyborami to zwykły cios poniżej pasa. Liczy się chyba coś innego niż obrzucanie błotem przeciwników politycznych i szukanie na nich haków. Skoro zarzuca się obecnej ekipie w gminie nieudolność i brak pomysłu na rządzenie, to już dawno przeciwnicy obecnej władzy powinni się ujawnić, przedstawić swój program, proponowane zmiany, zamierzenia na przyszłość, a nie wykorzystywać tego typu środki do przejęcia władzy i promować swoje osoby.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lila - niezalogowany 2014-01-29 18:37:25

    Ja na polityce to się nie znam...ale wiem, że pan burmistrz nie jedną osobę tak "pięknie" potraktował...i chyba każdy ma prawo ocenić jego postępowanie, naszego gospodarza...:(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości