Mieszkanka gminy Nowodwór narzeka na stan drogi w swojej wsi. Dokładnie chodzi o dojazd do kilku posesji na kolonii. [tresc_platna zacheta="Co dalej?"]W miejscu, gdzie znajduje się przepust kruszy się asfalt. dziura, która tu powstała ma ok 30 centymetrów szerokości. Sprawą zajęła się sołtys Halina Syta. To jej mieszkańcy zgłaszali zagrożenie. - Problem pojawił się na przełomie listopada i grudnia - informuje pani sołtys. Dodaje, że dwa razy mówiła wójtowi o sprawie. Raz w rozmowie, potem na sesji. Nie doczekawszy się odpowiedzi wysłała do Urzędu Gminy pismo z informacją. Zapytany przez nas o sprawę wójt Piotrowski uspokaja, że temat zna. - Droga będzie naprawiona - obiecuje. W budżecie gminy na drogę w Lendzie Wielkim zabezpieczono 92 tys. zł. Zostanie za to zrobiony około 800 - metrowy odcinek. Gmina kupiła już przepusty, które trzeba będzie wymienić. - Jak się ociepli prace ruszą - deklaruje włodarz gminy. Mieszkańcy trzymają za słowo.[/tresc_platna]
Komentarze