Reklama

Nie lada gratka dla miłośników sztuki

30/01/2014 07:33
Mieszkańcy Dęblina i okolic mogą cieszyć się nowo otwartą galerią "Self". To jedyne tego typu miejsce w okolicy. Właścicielką galerii i pomysłodawcą jej utworzenia jest Joanna Drzewiecka-Popis. Artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od pięciu lat jest związana z Dęblinem. "Self" mieści się w parkowej willi przy ul. Florera 13. W domu tym w latach 1934 - 1939 mieszkała i tworzyła Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Ojcem Marii był znany malarz Wojciech Kossak. Joanna Drzewiecka-Popis, poza własnymi, niepowtarzalnymi działami, tworzy także reprodukcje dzieł Kossaka, przedstawiciela nurtu malarstwa historycznego. Więcej o pasji pani Joanny i otworzonej przez nią galerii w najbliższym numerze wydania papierowego TG.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości