Reklama

Tomasz Siemierzewicz czytał najpiękniej

08/04/2015 00:00
20 uczniów wystartowało w szkolnym konkursie pięknego czytania zorganizowanego w ZSZ nr 1 w Rykach

Uczniowie tej szkoły rywalizowali już po raz drugi. Okazją do zorganizowania konkursu przez nauczycieli bibliotekarzy jest przypadający w kwietniu Światowy Dzień Książki. - Była to okazja dla młodzieży do zaprezentowania swoich umiejętności a jednocześnie możliwość kształtowania zainteresowań czytelniczych - mówi Elżbieta Lipska, współorganizatorka konkursu.

Wśród przedstawianych utworów były klasyczne powieści dla młodzieży i nie tylko, np. Krystyny Siesickiej, Aleksandra Minkowskiego, Stephena Kinga. Nie zabrakło powieści fantasy, np. Andrzeja Sapkowskiego i J.R.R. Tolkiena. Prezentowane też były utwory najbardziej poczytnych pisarzy współczesnych, jak Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marcin Ciszewski, Sally Nicholls, Alessandro D`Avenia i in. - Podczas czytania ocenie podlegała płynność, dykcja oraz interpretacja utworu - oznajmia Elżbieta Lipska.

Jury w składzie: Anita Posim-Kryczka, Elżbieta Lipska, Agnieszka Tomaszek-Beczek, Agnieszka Jaroń i Jarosław Lipski nie miało łatwego zadania. Tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" przyznano Tomaszowi Siemierzewiczowi z klasy III DT, który zaprezentował "Metro 2033" Dmitrija Głuchowskiego. Kolejne miejsca zajęli: Grzegorz Pyra z kl. IV DT, Ilona Piszczek z kl. IV DT (ubiegłoroczna zwyciężczyni), Kinga Pawelec z kl. II DT, Agnieszka Pawłowska z kl. IV DT.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości