DĘBLIN W Zespole Szkół Ogólnokształcących 19 marca był świętem matematyki. Prawie 70 uczniów przystąpiło do międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny". Zarówno początkujący matematycy z klas drugich szkoły podstawowej, jak i wprawieni w bojach licealiści łamali głowy przy zadaniach. W tym samym czasie głowy ponad 4 milionów uczniów na świecie, w tym 400 tysięcy w Polsce, próbowało swych sił w tym konkursie. Wyniki konkursu będą znane w maju.
Komentarze