Reklama

Aneta Niedźwiedzka zawsze chciała pojechać do Afryki

15/04/2015 00:00
Aneta Niedźwiedzka pochodzi z Chotyni (powiat garwoliński). Pracuje w Centrum Animacji Kultury w Garwolinie, gdzie zapoznaje dzieci, młodzież i dorosłych z szeroką gamą technik plastycznych. W swojej twórczości wykorzystuje wiele z nich, m.in: malarstwo olejne, akwarelowe i 3D, ikony, grafikę, litografię, miedzioryt. Artystka nie boi się eksperymentować ze sztuką. Tworząc witraże łączy je z ceramiką. Wiele intrygujących tematów i absorbujących pytań umieszcza w litografii, miedziorytach i akwafortach.

Na czarny ląd

Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje tradycyjne malarstwo olejne. Wiele uwagi poświęca roli kobiety w kulturze. Podczas wernisażu w oczy rzucały się obrazy ciemnoskórych kobiet. - Zawsze chciałam wyjechać do Afryki. Portrety kobiet maluję na podstawie wyszukanych zdjęć. Kilka razy zbierałam na podróż do Afryki, ale za każdym razem musiałam na coś innego wydać pieniądze. Chciałam nawet zgłosić się do wolontariatu, żeby wyjechać i pracować w Afryce, ale nic z moich planów nie wyszło. Może jeszcze uda mi się wyjechać - mówi pani Aneta.

Warsztaty w Dęblinie

Artystka maluje też pejzaże, ukazując różne oblicza przyrody. Nawiązuje do realizmu, inspirując się dziełami mistrzów. Ważną techniką w jej twórczości jest ikona. - Być może w niedługim czasie poprowadzę w Dęblinie warsztaty z ikony, a pani Ania Krawczak przyjedzie do Garwolina i poprowadzi zajęcia z batiku - zapowiada pani Aneta.

By tradycji stało się zadość, podczas wernisażu odbyło się losowanie "szczęśliwego numerka". Losowania podjął się najmłodszy uczestnik wernisażu Bartek, który wylosował właśnie swój numerek 17. W nagrodę otrzymał miedzioryt autorstwa Anety Niedźwiedzkiej.

Absolwentka UMCS

Aneta Niedźwiedzka urodziła się w 1981 r. w Garwolinie. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Za obroniony dyplom pt. "Klatkowanie wspomnień", wykonany w pracowni dr. hab. Jana Gryki i Roberta Kuśmirowskiego uzyskała Nagrodę Dziekana. Szerszej publiczności został ukazany w Galerii "Białej" w Lublinie. Brała również udział w wystawach w Lublinie oraz zbiorowych w Garwolinie.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości