Wcześniej, w meczu o brązowe medale, Libero Dęblin zagrało z Absolwentem. Ten drugi zespół znakomicie rozpoczął bieżące rozgrywki i nawet po pierwszej rundzie był liderem MLPS w Dęblinie. Później Absolwentom szło już gorzej i po porażce w półfinale pozostała im walka o 3 miejsce. W meczu z Libero Absolwent wygrał tylko drugiego seta i ostatecznie zajął 4 lokatę. A ich apetyty, zwłaszcza po dobrym początku rozgrywek, były zapewne dużo większe.
Dwa pierwsze sety meczu finałowego przeszły niemal bez historii. Można powiedzieć, że 41 Baza wygrała je szybko, lekko i przyjemnie. Na usprawiedliwienie podopiecznych Roberta Tałaja, grającego trenera WSOSP-u, trzeba powiedzieć, że jego zespół jest w przebudowie. i opiekun siatkarskich "Orląt" był zadowolony z awansu do finału. W trzeciej partii coś się zacięło w grze Bazy. Siatkarze tej drużyny najpierw pozwolili odskoczyć rywalom na kilka punktów, a potem odpuścili, najwidoczniej oszczędzając siły na czwartego seta. Ostatnia partia była najbardziej wyrównana, ale decydujące słowo należało do Bazowców, którzy wygrali tę część gry do 22, a cały mecz 3:1. Wszystkie cztery drużyny dostały puchary, a gracze zespołów z miejsc 1-3 dodatkowo medale w odpowiednich kolorach. Były również 3 wyróżnienia indywidualne. Nagrody drużynom i zawodnikom wręczała Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina.
Komentarze