DĘBLIN Długo wyczekiwany przez społeczność ZSO moment nadszedł. Do szkoły przyjechali pierwsi zagraniczni goście: Vanessa z Kolumbii i Divia z Malezji. Studentki spędziły w mieście Orląt trzy dni ucząc o kulturze, tradycji i historii swoich krajów.
Zaraz po świętach szkołę odwiedzili kolejni goście: Mai z Wietnamu oraz Polina z Brazylii. Uczniowie ucząc się języka angielskiego spędzili też czas na oglądaniu i słuchaniu prezentacji oraz udziale w grach i zabawach. Możliwość rozmowy po angielsku była doświadczeniem pożytecznym dla starszych uczniów. Niektórzy wykorzystali wizytę zagranicznych studentów do pogłębienia swojej wiedzy o odległych krajach, co być może zaszczepiło w nich chęć do dalszych studiów z zakresu historii i kultury innych zakątków globu. Zależy na tym Małgorzacie Macierzyńskiej, koordynatorce projektu i nauczycielce języka angielskiego. Wizyty studentów odbyły się dzięki współpracy szkoły z międzynarodową organizacją studencką AIESEC.
Komentarze