Reklama

Hanna Cygler pisze dla przyjemności

22/04/2015 00:00
Spotkania autorskie zostały zorganizowane w czwartek (16 kwietnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Wiślana w Dęblinie oraz Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rykach. Gościem wydarzenia była Hanna Cygler, właściwie Anna Kanthak, gdańszczanka, polska pisarka oraz tłumaczka języka szwedzkiego i angielskiego. Hanna Cygler pisać zaczęła około 1985 roku a jej pierwsza książka pt."Tryb warunkowy" została ukończona w 1997 roku. - Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej. Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami, czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie pół nocy - mówi Hanna Cygler.

Kameralna atmosfera stworzona przez autorkę spowodowała, że spotkanie zarówno w Rykach, jak i Dęblinie stało się niezapomnianym wydarzeniem dla jego uczestników. Liczne anegdoty z życia pisarki przeplatały się z opowieściami o bohaterach powieści, rodzinie i osobistej twórczości.
 Nie zabrakło pytań, na które  pisarka bardzo chętnie odpowiadała. Na zakończenie pani Cygler otrzymała upominek oraz podziękowania za autorskie spotkanie. Chętnie rozdawała autografy i rozmawiała z czytelnikami.

Hanna Cygler ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest autorką powieści obyczajowych takich jak: "Tryb warunkowy", "3 razy R", "Deklinacja męska/żeńska", "Czas zamknięty", "Dobre geny", "Bratnie dusze", "Grecka mozaika", "W cudzym domu".
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości