PIOTROWICE Mieszkańcy Pawłowic, Długowoli i Piotrowic spotkali się, aby doprowadzić do porządku okolice kościoła parafialnego i pobocze główniej drogi. - Wszyscy pracujemy dziś w czynie społecznym - mówi Jerzy Giza, jeden z mieszkańców Piotrowic. Przy karczowaniu krzaków i sprzątaniu okolicy pracowało 30 osób. - Ten pomysł pojawił się na ostatnim zebraniu wiejskim - mówi Tadeusz Ptaszek, radny i mieszkaniec Piotrowic. - Postanowiliśmy zrobić porządek przy głównej drodze oraz ulicy prowadzącej do kościoła - dodaje. Krzaki i wystające gałęzie przeszkadzają szczególnie podczas świątecznych procesji oraz pogrzebów. - Teraz miejscowość będzie lepiej wyglądać i widoczność będzie lepsza - mówi Jerzy Giza. Mieszkańcy mają w planie również remont chodnika. - Są na to środki z funduszu sołeckiego i będziemy chcieli je maksymalnie wykorzystać - mówi Ptaszek. - Mamy swój plan na rozwój Piotrowic i powoli go realizujemy - dodaje radny. Na miejscu pojawił się równiej Zbigniew Chlaściak, wójt gminy Stężyca, który chwalił zaangażowanie mieszkańców. - To pokazuje, że wspólnymi siłami można zrobić naprawdę dużo - mówi.
Widzę, że do tego "Trójmiasta" na nowo zawitał feudalizm i pańszczyzna. A jaśniepan, który trzęsie okolicą, to co zrobi poza wydawaniem rozkazów dla chłopstwa?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze
Reklama
don pedro - niezalogowany
2015-05-17 11:18:53
Widzę, że do tego "Trójmiasta" na nowo zawitał feudalizm i pańszczyzna. A jaśniepan, który trzęsie okolicą, to co zrobi poza wydawaniem rozkazów dla chłopstwa?
Widzę, że do tego "Trójmiasta" na nowo zawitał feudalizm i pańszczyzna. A jaśniepan, który trzęsie okolicą, to co zrobi poza wydawaniem rozkazów dla chłopstwa?