POWIAT 26 kwietnia odbyła się coroczne pielgrzymka strażaków ochotników na Jasną Górę. Naszych druhów również nie mogło tam zabraknąć. Z naszego powiatu wyruszyły autokary, a w nich druhowie z Nowodworu, Ułęża, Ryk oraz Kłoczewa. Ich podróż rozpoczęła się o czwartej rano. Po dojechaniu do Częstochowy odbył się najpierw przegląd orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Było ich 150. - Kiedy wszystkie zagrały "Barkę" to łza się w oku zakręciła ze wzruszenia - mówi Damian Łysiak, prezes OSP Kłoczew. Potem rozpoczęła się msza św., w której uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski, Waldemar Pawlak prezes Zarządu Głównego Związku OSP oraz Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas, aby wróci do swoich domów.
Komentarze