Reklama

Strażacy odwiedzili Jasną Górę

29/04/2015 00:00
POWIAT 26 kwietnia odbyła się coroczne pielgrzymka strażaków ochotników na Jasną Górę. Naszych druhów również nie mogło tam zabraknąć. Z naszego powiatu wyruszyły autokary, a w nich druhowie z Nowodworu, Ułęża, Ryk oraz Kłoczewa. Ich podróż rozpoczęła się o czwartej rano. Po dojechaniu do Częstochowy odbył się najpierw przegląd orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Było ich 150. - Kiedy wszystkie zagrały "Barkę" to łza się w oku zakręciła ze wzruszenia - mówi Damian Łysiak, prezes OSP Kłoczew. Potem rozpoczęła się msza św., w której uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski, Waldemar Pawlak prezes Zarządu Głównego Związku OSP oraz Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas, aby wróci do swoich domów.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości