Reklama

Żywa lekcja historii o patronie szkoły

03/06/2015 00:00
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie obchodził dzień patrona. Liceum Ogólnokształcące nosi imię 15. Pułku Piechoty "Wilków", a Szkoła Podstawowa nr 5 gen. Władysława Sikorskiego

Uczniowie i grono pedagogiczne 22 maja spotkali się przed budynkiem szkoły, gdzie dyrektor Roman Bytniewski złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym poległych absolwentów liceum. Następnie społeczność szkolna  przeszła pod pomnik "Bohaterom 15. Pułku Piechoty Wilków" przy ul. Podchorążych. - Żołnierze 15. pułku piechoty oraz gen. Sikorski walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Są dla nas wzorem  postaw i wartości: patriotyzmu, męstwa, pracowitości, honoru, wytrwałości. Jesteśmy dumni, że mamy takich patronów - mówi Roman Bytniewski. Od kilku lat społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotykają się u stóp pomnika. - Jestem przekonany, że kolejne pokolenie młodych ludzi będzie wiedziało, dlaczego i komu poświęcono ten pomnik - dodaje dyrektor.

W organizację uroczystości włączyła się młodzież. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny 15 pułku i montaż słowno-muzyczny. Delegacje złożyły wieńce.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości