Zamiast zwykłych zajęć w szkole chorąży Tomasz Firut z okazji Dnia "dużego" Dziecka przygotował dla uczniów Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej manewry. Drużyna złożona z uczniów klasy I i II marszem ubezpieczonym ruszyła w kierunku stawów, gdzie czekały na nią liczne zasadzki. Adepci wojskowości przećwiczyli ewakuację rannego, rolowanie, a także przeprawili się przez rzekę, aby zdobyć, a potem utrzymać, most. Manewry zakończył bieg kondycyjny na Kanię. Wieczorem na uczestników ćwiczeń wojskowych czekało wspólne ognisko.
Komentarze