Reklama

Uczniowie promowali zdrowie i ekologię

24/06/2015 00:00
Podsumowanie akcji odbyło się w czwartek (18 czerwca) w Zespole Placówek Oświatowych w Swatach. Uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe i pieniężne za zaangażowanie w przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej i promocji zdrowia. W minionym roku szkolnym szkoły organizowały m.in. konkursy, przedstawienia czy happeningi.

- Od pięciu lat konkurs jest kontynuowany na szczeblu powiatowym - mówi Anetta Okoń ze Starostwa Powiatowego w Rykach. W realizację zadań alertowych zaangażowane są szkoły z trzech gmin, starostwo oraz Sanepid. - Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wkład i zaangażowali się w realizację zadań na rzecz ochrony naszego środowiska i promocji zdrowia - mówi Joanna Chrzanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rykach. Zgromadzeni w sali gimnastycznej goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez gospodarzy uroczystości.

I miejsca w poszczególnych kategoriach

szkoły podstawowe do 100 uczniów - Zespół Placówek Oświatowych w Swatach

szkoły podstawowe powyżej 100 uczniów - Zespół Szkół nr 3 w Dęblinie i Zespół Placówek Oświatowych w Rososzy

gimnazja - Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie

szkoły ponadgimnazjalne - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach

szkoły specjalne - Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie

Szkoły biorące udział w alercie

Dęblin: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Zawodowych nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Nagrody ufundowała burmistrz Beata Siedlecka

Ryki: Zespół Placówek Oświatowych w Swatach, Zespół Placówek Oświatowych w Rososzy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach, Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie, Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach, Zespół Placówek Oświatowych w Moszczance. Nagrody ufundował burmistrz Jarosław Żaczek

Powiat: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach, I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, Zespół Szkół w Sobieszynie. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Kłoczew: Zespół Szkół w Kłoczewie. Nagrody ufundował wójt Zenon Stefanowski
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości