26 lipca na stadionie sportowym w Nowodworze zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo - pożarnicze dla jednostek z terenu gminy. W szranki stanęło 9 drużyn: jedna młodzieżowa dziewczęca, trzy młodzieżowe drużyny chłopców i pięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych
Strażacy, biorący udział w zawodach, na każdym szczeblu muszą wykazać się wieloma umiejętnościami - które mogą być przydatne podczas akcji. Każda drużyna musi przeprowadzić musztrę. Później rozpoczyna się sztafeta. To nie jest zwykły bieg. Uczestniczy muszą przejść po równoważni, pokonać ścianę wspinaczkową, przeskoczyć rów i płotki. Potem zaczyna się tzw. bojówka, czyli konkurencje z użyciem motopompy i wody. Prądem wody należy strącić pachołki.
Komentarze