Reklama

Projekt "Wesoły senior" dobiegł końca

05/08/2015 00:00
Pod koniec lipca zakończył się projekt "Wesoły i aktywny senior". Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przez  Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie i Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew

W ramach projektu zrealizowane były różne zadania. Odbywały się warsztaty z obsługi komputera i posługiwania się Internetem. Zajęcia sportowe odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół w Kłoczewie. Pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, Tomasza Łukasiaka uczestnicy projektu mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do ćwiczeń oraz skonsultować właściwe dla ich wieku i możliwości zestawy ćwiczeń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne. Polegały na samodzielnym wykonywaniu kwiatów z bibuły i krepiny. Ta część zatytułowana była "Dawne obrzędy i tradycje w gminie Kłoczew", jako że dawniej kwiaty z bibuły ozdabiały większość wiejskich domów, przystrajano nimi wieńce dożynkowe, palmy wielkanocne, przydrożne kapliczki, a nawet głowy pań młodych i druhen.

W projekcie przewidziano także zajęcia kulinarne, podczas których seniorki i seniorzy przygotowywali potrawy regionalne. Były gołąbki, pierogi oraz domowe ciasta. Wszystkie dania uświetniły "wieczór seniora" zorganizowany na zakończenie projektu na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Podziękowania

Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kłoczew dziękuje wszystkim seniorkom i seniorom biorącym udział w projekcie. Wierzymy, że idea Klubu Seniora nie zaginie wraz z zakończeniem projektu, ale będziemy ją wspólnie kultywować przez co najmniej następny rok do kolejnego tak udanego "wieczoru seniora".
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości