Reklama

"Głupi Tur" w remizie strażackiej

26/08/2015 00:00
Dokładnie rok od trasy "Głupi Tur" "Organek" zrealizował muzyczno - sentymentalną podróż na wschód Polski. Tym razem trasa przywiodła zespół na Lubelszczyznę, w tym m.in. 18 sierpnia do Nowej Dąbi. - Raz do roku chcemy odwiedzić swoje rodzinne miejscowości: Polesie, Suwałki i Białystok. Do Nowej Dąbi sprowadził nas Robert Markiewicz (perkusista - red.), który urodził się w Lublinie - mówi Tomasz Organek, lider zespołu "Organek".

Dlaczego muzycy przyjeżdżają do miejscowości, które inne zespoły podczas trasy koncertowej omijają szerokim łukiem. - Żeby przypomnieć sobie po raz kolejny skąd pochodzimy, czym jest muzyka i dlaczego się nią zajmujemy. Korzenie, natura, wolność i nieskrępowany, czysty kontakt z odbiorcą stanowią fundament tego, czym jest "Organek". Chcemy dotrzeć do ludzi, o których się w marketingowych strategiach zapomina. Z takich miejsc pochodzimy - dodaje.

Remiza strażacka wypełniła się fanami zespołu oraz osobami, które nie miały jeszcze okazji posłuchać Organka. Przyjechała też Weronika Pastuszka z Moszczanki. - Słucham Organka od kilku miesięcy. Przypadkiem trafiłam na jego utwory. Ujął mnie przede wszystkim piosenką "Głupi ja". Idealnie wpisuje się w estetykę "Męskiego Grania", które uwielbiam - przyznaje Weronika.

- Chciałabym usłyszeć "Głupi ja", "Kate Moss", "Dziewczyna śmierć", "O matko!" i "Nie lubię" - wymienia fanka Organka, która przyszła na koncert z koleżankami.

- Nie znamy tego zespołu. Tu się niewiele dzieje. Przeważnie jakieś ludowe koncerty - mówią Małgorzata Warowna i Angelika Warowna z Nowej Dąbi.

Koncert Tomasza Organka w OSP w Nowej Dąbi zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach.

Dwa lata na scenie

Zespół "Organek" powstał w 2013 roku. Jego założycielem, liderem oraz autorem tekstów i muzyki, jest Tomasz Organek. Oprócz niego zespół tworzą basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Razem z nimi na scenie pojawia się czasem klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Pierwszy singel z płyty, piosenka "Kate Moss", dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD - Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. W 2014 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu "Męskie Granie" oraz na "Orange Warsaw Festival". Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. Otrzymał też Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości