Dokładnie rok od trasy "Głupi Tur" "Organek" zrealizował muzyczno - sentymentalną podróż na wschód Polski. Tym razem trasa przywiodła zespół na Lubelszczyznę, w tym m.in. 18 sierpnia do Nowej Dąbi. - Raz do roku chcemy odwiedzić swoje rodzinne miejscowości: Polesie, Suwałki i Białystok. Do Nowej Dąbi sprowadził nas Robert Markiewicz (perkusista - red.), który urodził się w Lublinie - mówi Tomasz Organek, lider zespołu "Organek".
Dlaczego muzycy przyjeżdżają do miejscowości, które inne zespoły podczas trasy koncertowej omijają szerokim łukiem. - Żeby przypomnieć sobie po raz kolejny skąd pochodzimy, czym jest muzyka i dlaczego się nią zajmujemy. Korzenie, natura, wolność i nieskrępowany, czysty kontakt z odbiorcą stanowią fundament tego, czym jest "Organek". Chcemy dotrzeć do ludzi, o których się w marketingowych strategiach zapomina. Z takich miejsc pochodzimy - dodaje.
Remiza strażacka wypełniła się fanami zespołu oraz osobami, które nie miały jeszcze okazji posłuchać Organka. Przyjechała też Weronika Pastuszka z Moszczanki. - Słucham Organka od kilku miesięcy. Przypadkiem trafiłam na jego utwory. Ujął mnie przede wszystkim piosenką "Głupi ja". Idealnie wpisuje się w estetykę "Męskiego Grania", które uwielbiam - przyznaje Weronika.
- Chciałabym usłyszeć "Głupi ja", "Kate Moss", "Dziewczyna śmierć", "O matko!" i "Nie lubię" - wymienia fanka Organka, która przyszła na koncert z koleżankami.
- Nie znamy tego zespołu. Tu się niewiele dzieje. Przeważnie jakieś ludowe koncerty - mówią Małgorzata Warowna i Angelika Warowna z Nowej Dąbi.
Koncert Tomasza Organka w OSP w Nowej Dąbi zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach.
Dwa lata na scenie
Zespół "Organek" powstał w 2013 roku. Jego założycielem, liderem oraz autorem tekstów i muzyki, jest Tomasz Organek. Oprócz niego zespół tworzą basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Razem z nimi na scenie pojawia się czasem klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Pierwszy singel z płyty, piosenka "Kate Moss", dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD - Najlepsza Rockowa Dwudziestka radia Eska Rock. W 2014 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu "Męskie Granie" oraz na "Orange Warsaw Festival". Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. Otrzymał też Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.
Komentarze