Reklama

Pomagają, choć sami potrzebują wsparcia

02/09/2015 00:00
Akcję "Wyprawka dla ucznia" wymyślił Krzysztof Kozak z Dęblina, jeden z uczestników zajęć w Ośrodku Wsparcia. Sam jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim. Od kilku już lat przyjeżdża do Ośrodka w Leopoldowie. Kiedyś zaproponował, aby zrobić paczkę świąteczną dla jednego z byłych uczestników. Tym razem pan Krzysztof stwierdził, że warto byłoby wspomóc kogoś z tego środowiska. - Pomyślałem o zbliżającym się roku szkolnym i że taka wyprawka może sprawić uśmiech na twarzy ucznia - mówi pomysłodawca akcji.

- To bardzo fajna akcja. Mimo że nasi uczestnicy sami potrzebują pomocy, chcą się podzielić tym co mają - mówi Justyna Szabłowska, kierownik Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie. - Chcą być częścią tego środowiska. Robią to z potrzeby serca - dodaje. Do akcji włączyli się również pracownicy Ośrodka. Do przygotowanej puszki każdy wrzucał tyle ile mógł. Wystarczyło na zakup plecaka i wypełnienia go zeszytami, blokami rysunkowymi oraz innymi przyborami szkolnymi.

Inicjatywę podjęło również Stowarzyszenie "Niezapominajka" działające przy Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie, które dodatkowo ufundowało jeszcze dwie wyprawki. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego prezenty zostały przekazane na ręce dyrektora szkoły. To nauczyciele mają wybrać trójkę najbardziej potrzebujących pomocy uczniów.

Ośrodek Wsparcia w Leopoldowie powstał w 2008 roku. Obecnie korzysta z niego 23 osoby. Są to osoby z zaburzeniami psychicznymi, m.in. z niepełnosprawnością intelektualną.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości