Piotr Micherewicz odwiedził Ryki. W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury zaprezentował swoje prace
W piątkowe popołudnie w Galerii MGCK odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Micherewicza z Warszawy. Wystawę pomogła zorganizować dziewczyna Piotra - Katarzyna Pieniak z Ryk. Skąd taki tajemniczy tytuł wystawy: "Widze Nie"? - Mogę tylko zaznaczyć, że w swoich pracach odnoszę się do książki "Teoria widzenia" Władysława Strzemińskiego. Nie kryję, że bardzo się inspirowałem autorem i jego ideami w malarstwie - mówi artysta.
Piotr na co dzień zajmuje się grafiką artystyczną i projektową. - Malarstwo to forma wyklucia z siebie tego, czego nie mogę zrobić w reklamie. To takie dwa bieguny - mówi.
Jest autorem ilustracji i plakatów, m.in. "Chopin w dresie" oraz laureatem wielu wyróżnień. Jego prace znalazły miejsce na okładce pisma "Przekrój". Od 2012 r. zajmuje się sitodrukiem. Interesuje się rysunkiem surrealistycznym, obróbką komputerową zdjęć oraz rysunków wykonanych w tradycyjny sposób.
"Widze Nie" to jego pierwsza autorska wystawa. Będzie można ją oglądać jeszcze przez miesiąc w MGCK.
Komentarze