W walce o tytuł w kategorii 84 kg pokonał w pierwszej rundzie Filipa Tomczyka z Poznania. Ziemecki jest studentem WSOSP, reprezentujący Armię Dęblinie. Walkę o tytuł mistrza Polski stoczył w rodzinnym Zgorzelcu. Powalił rywala i zastosował tzw. duszenie zza pleców. Nikodemowi kibicowały jego dziewczyna Weronika, rodzice Grażyna i Ryszard, siostry Linda i Kinga oraz wielu przyjaciół oraz znajomych ze Zgorzelca i Dęblina.
Ziemecki planuje już kolejne walki w obronie tytułu. Nie wyklucza, że jedna z nich odbędzie się w Dęblinie. Po zwycięskich walkach w obronie tytułu mistrza Polski zawodnika czeka wyjazd na mistrzostwa świata amatorów do Las Vegas.
Propozycję walki o tytuł podchorąży z Dęblina otrzymał od Mirosława Oknińskiego, pioniera MMA (MMA-Mixed Martial Arts) w Polsce, założyciela profesjonalnej Ligi MMA oraz Amatorskiej Ligi MMA.
Komentarze