Reklama

Profesor fizyki uczył ich tajników fotografii

04/11/2015 01:00
W LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Rykach odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów

Na spotkanie z młodzieżą 30 października przybył gość z Kanady - profesor, fizyk Zbigniew Gortel, prywatnie miłośnik fotografii. - Fotografia towarzyszyła mi ona od początku drogi życiowej, gdy dostałem od taty swój pierwszy aparat - Pionier. Był bardzo duży i ciężki. Później kupiłem aparat za własne pieniądze. Kosztował 18 dolarów, ale nie robił dobrych zdjęć. Teraz mam znacznie więcej aparatów i aż siedem obiektywów - wspomina Gortel.

Pan Zbigniew opowiadał uczniom, jak należy robić dobre zdjęcia i jakim sprzętem się posługiwać. Zwracał m.in. uwagę na to, że ważny jest obiekt i odpowiednie światło. W trakcie warsztatów prezentowane były zdjęcia Gortela z całego świata, głównie z Włoch. To ulubiony kraj profesora.

Młodzi z "ogólniaka" byli zaciekawieni zdjęciami i gościem. - Fotografia to piękna sztuka. Ukazanie rzeczy zwykłych w sposób niezwykły. Warsztaty były super. Pan Gortel to prawdziwy artysta - mówi uczeń Łukasz Mazuerk.

Jak informuje Małgorzata Łuszkiewicz, nauczycielka języka polskiego, inicjatywa zorganizowania spotkania z fotografem wyszła od młodzieży, bo wielu z nich interesuje się robieniem zdjęć. - Mają pasje i chcieliby rozwijać się w tym kierunku - mówi Łuszkiewicz. Dodaje, że chętnie zorganizowałaby kółko fotograficzne dla uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości