W LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Rykach odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów
Na spotkanie z młodzieżą 30 października przybył gość z Kanady - profesor, fizyk Zbigniew Gortel, prywatnie miłośnik fotografii. - Fotografia towarzyszyła mi ona od początku drogi życiowej, gdy dostałem od taty swój pierwszy aparat - Pionier. Był bardzo duży i ciężki. Później kupiłem aparat za własne pieniądze. Kosztował 18 dolarów, ale nie robił dobrych zdjęć. Teraz mam znacznie więcej aparatów i aż siedem obiektywów - wspomina Gortel.
Pan Zbigniew opowiadał uczniom, jak należy robić dobre zdjęcia i jakim sprzętem się posługiwać. Zwracał m.in. uwagę na to, że ważny jest obiekt i odpowiednie światło. W trakcie warsztatów prezentowane były zdjęcia Gortela z całego świata, głównie z Włoch. To ulubiony kraj profesora.
Młodzi z "ogólniaka" byli zaciekawieni zdjęciami i gościem. - Fotografia to piękna sztuka. Ukazanie rzeczy zwykłych w sposób niezwykły. Warsztaty były super. Pan Gortel to prawdziwy artysta - mówi uczeń Łukasz Mazuerk.
Jak informuje Małgorzata Łuszkiewicz, nauczycielka języka polskiego, inicjatywa zorganizowania spotkania z fotografem wyszła od młodzieży, bo wielu z nich interesuje się robieniem zdjęć. - Mają pasje i chcieliby rozwijać się w tym kierunku - mówi Łuszkiewicz. Dodaje, że chętnie zorganizowałaby kółko fotograficzne dla uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania.
Komentarze