A wszystko to w ramach koncertu charytatywnego "Lotnicy dzieciom". Zorganizowali go w czwartek studenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz dzieci z ośrodków opiekuńczo - wychowawczych z Dęblina, Puław, Kozienic, Opactwa i Ryk. Na uczestników czwartkowego koncertu czekała m.in. loteria fantowa, w której do wygrania były ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków pięciu ośrodków wychowawczych.
Dzieci i młodzież z tych placówek także wzięła udział w wydarzeniu. - Od godziny 11 dzieci z ośrodków zwiedzały placówkę dydaktyczną WSOSP, Muzeum Sił Powietrznych, siedzibę wojskowej straży pożarnej. Wzięły udział w turnieju piłki nożnej. Posiliły się żołnierską grochówką i obejrzały pokaz judo przygotowany przez Armię Dęblin - wymienia Agnieszka Bazyluk, instruktor z Klubu Uczelnianego i jednocześnie organizator koncertu.
Lasio Companija z fundacji "Zarażamy radością" ufundował dla dzieci mikołajkowe upominki. Po południu wychowankowie wzięli udział w koncertach. Na scenie poza Peją wystąpili uczniowie OLL Dawid Jakubczuk i Szymon Biesiada, sierż. pchor. Kornelia Humienna i Sebastian Jaruga, Zespół Klubu Uczelnianego WSOSP w składzie Patryk Kuryło, Jagoda Podskarbi, Tobiasz Marzyński i Bartłomiej Koselski oraz MeGustar i Lasio Companija.
W momencie zamknięcia tego numeru nie było jeszcze wiadomo, ile pieniędzy udało się zabrać dla potrzebujących. Poinformujemy o tym za tydzień.
Organizatorzy
Głównymi organizatorami wydarzenia "Lotnicy dzieciom" był przedstawiciel "GoCulture" szer. pchor. Jakub Lubas, przewodnicząca Rady Klubu Uczelnianego WSOSP Katarzyna Kozak, Mateusz Laskowski z fundacji "Zarażamy radością", Piotr Kołodziej i Agnieszka Bazyluk.
Komentarze