Reklama

W ciągu trzech lat remiza zyskała nowy blask

15/12/2015 23:00
Strażacy dbają o swoją siedzibę. W tym roku  na ścianie zachodniej została wykonana termoizolacja. - Koszt to ponad 15 tys. zł. Pieniądze pochodziły ze środków OSP, składek, sprzedaży drewna opałowego, zbędnego sprzętu i złomu oraz darowizn sponsorów - wymienia  Stanisław Szczepański, prezes OSP w Zosinie. Budynek od trzech lat jest ocieplany. Strażacy robią to etapami ze względu na brak finansów. W roku 2012 zostały wymienione drzwi wejściowe, które kosztowały 8,5 tys. zł. W 2013 roku strażacy zrobili termoizolację frontu wraz z wymianą dwóch bram garażowych za 27 tys. zł. Rok temu zrobiono termoizolację strony północnej z wymianą drzwi zewnętrznych za 12,5 tys. zł. W tym roku wykończono ścianę tylną. - Było to konieczne, bo remiza była ocieplona styropianem tylko od wewnątrz. Niestety ściany przemarzały i garaże musiały być dogrzewane gazem z butli. To było kosztowne - tłumaczy Szczepański. W pomieszczeniu temperatura musi być dodatnia, żeby nie zamarzła woda w zbiornikach na strażackich wozach.

Całkowity koszt remontu wyniósł na chwilę obecną ponad 60 tys. zł. Ale na tym nie koniec. Do zrobienia zostało jeszcze uzupełnienie ubytków, glify przy otworach drzwiowych i okiennych oraz malowanie ścian frontowej i południowej. Te prace mają kosztować 3,5 tys. zł. OSP Zosin dostanie pieniądze od Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie. - Pracy jest jeszcze wiele, wystarczy dla wszystkich. Dziękujmy mieszkańcom obecnym na zebraniach wiejskich za wybranie jednogłośnie tego zadania do realizacji - podsumowuje prezes.

60 tys. zł

wydali do tej pory strażacy na remonty remizy
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości