Reklama

Powitaj Nowy Rok bezpiecznie

28/12/2015 11:59
O czym należy pamiętać podczas odpalania fajerwerków?

- Przede wszystkim sztucznych ogni nie wolno odpalać w grupie osób, z ręki, na balkonie, z okna czy z dachu pokrytego łatwopalną papą - przypominają strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach. - Fajerwerków nie można demontować, czy próbować ponownie odpalać tych, które nie zadziałały. Należy kierować je do góry, nie wolno stawiać inaczej niż wskazuje instrukcja. Pamiętajmy również, że środków pirotechnicznych nie wolno wrzucać do ogniska. Podczas odpalania sztucznych ogni szczególną uwagę zwracajmy na dzieci. Pilnujmy, by oglądały fajerwerki z bezpiecznej odległości. Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy, aby same odpalały petardy. Pamiętajmy też o zwierzętach, które boją się wybuchów - apelują ratownicy.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości