Reklama

Ks. Antoni Przybysz proboszczem parafii w Nowodworze

06/03/2017 13:28
Księdza Antoniego do nowej parafii wprowadził ks. kan. Krzysztof Czyrka, dziekan dekanatu ryckiego. Uroczyste odczytanie dekretu ordynariusza diecezji siedleckiej oraz przekazanie kluczy do kościoła miało miejsce w ostatnią niedzielę.

Nowego proboszcza z życzliwością przyjęli parafianie, którzy licznie zebrali się w świątyni. W imieniu władz samorządowych ks. Antoniego przywitał Krzysztof Cybula, przewodniczący rady gminy oraz radny Andrzej Gągała. Z kolei w imieniu rady parafialnej życzenia owocnej posługi  ks. Antoniemu złożyli: Andrzej Sałaciński i Agata Czajkowska.

Proboszcz dziękując za życzliwe przyjęcie zaprosił wszystkich do współpracy na rzecz parafii.

Ks. Antoni Przybysz ma 57 lat. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jana Mazura przyjął 13 lutego 1982 roku. Parafia w Nowodworze jest jego piątą, w której posługuje jako proboszcz. Wcześniej pracował w Choroszczynce, Zarzeczu Łukowskim i Piszczacu.

 
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Joanna - niezalogowany 2018-10-28 16:28:26

    Dziękujemy za posługę w Choroszczynce! Pozdrawia była parafianka!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cl - niezalogowany 2017-03-28 17:26:46

    Wie ktoś może dlaczego księdza przenieśli z Piszczaca do Nowodworu? :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mar - niezalogowany 2017-03-19 00:12:44

    Najlepszy ksiądz! Teraz dopiero parafianie doceniają. Po czasie.... Pozdrawiam była lektorka :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości