Henryk Sobiechowski upomniał się w rozmowie z Ryszardem Terleckim o większe pieniądze dla szkół i przywrócenie posterunku policji w Stężycy
- Proponuję zająć się oświatą w kontekście obciążenia małych gmin. Na przykładzie Stężycy. Subwencja oświatowa wynosi 3,9 mln zł, a z gminy dokładamy 3 mln 480 tys. zł - mówi Henryk Sobiechowski.
Proponuje więc by to Kuratorium wzięło na siebie obowiązek wypłacania nauczycielskich pensji. - To 82% kosztów. Tym tłamsicie samorządy, które nie mają pieniędzy na rozwój- mówi radny zwracając się do polityka Prawa i Sprawiedliwości. - W naszym programie było to, że odpowiedzialność za oświatę powinno wziąć na siebie państwo, a nauczyciel powinien być urzędnikiem państwowym - odpowiada Ryszard Terlecki.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym wydaniu "Twojego Głosu"
Komentarze