Dzisiaj funkcjonariusze z całego województwa lubelskiego prowadzą akcję "Bezpieczny rowerzysta"
Na drogi województwa o 6 rano wyjechała większa niż zwykle liczba policjantów. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i i ograniczenie liczby wypadków. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, a także przez kierujących wobec rowerzystów. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na konieczność korzystania z dróg rowerowych, trzeźwość kierujących i przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Natomiast po zmroku mogą nastąpić kontrole oświetlenia rowerowego.
Przypomnijmy, że 2018 roku rowerzyści uczestniczyli w 174 wypadkach. W ich wyniku 13 z nich poniosło śmierć, a 167 doznało obrażeń. Sami rowerzyści byli sprawcami 83 wypadków. Cykliści będący pod wpływem alkoholu byli sprawcami 10 wypadków. Głównymi przyczynami wypadków, do których doszło z winy rowerzystów było: nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe skręcanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Winni zwrócić uwagę na młodzież jeżdżącą rowerem i grającą ew gry na telefonie lub pisanie SMS. Przerażające.
"Natomiast po zmroku mogą nastąpić kontrole oświetlenia rowerowego. " Czas moze wziąć się etż jako Państwo za firmy produkujące rowery co drugi produkt to niekompletny -brak świateł ,błotników ,bocznych odległościomierzy itp wtedy byłoby tez bezpieczniej na drogach
To jest po prostu jak gra na kodach i jest to nie fair. Jeżeli grupa Speed ( polskiego w szkole nie było ?) Hania piratów drogowych autami to czemu rowerzystów nie gania się rowerami ? Kiedy zobaczymy eko policjantów ? Redaktorze błagam jak nigdy nie błagałem przyciśnie pan głównego szeryfa w tym temacie i zrobi pan z tego dobry artykuł na pierwszą stronę? Eko tydzień jest, młodzi strajkują, a oni kurzą kur z tych ryr
A kiedy policjanci wezmą pod lupę samych siebie?
Winni zwrócić uwagę na młodzież jeżdżącą rowerem i grającą ew gry na telefonie lub pisanie SMS. Przerażające.
"Natomiast po zmroku mogą nastąpić kontrole oświetlenia rowerowego. " Czas moze wziąć się etż jako Państwo za firmy produkujące rowery co drugi produkt to niekompletny -brak świateł ,błotników ,bocznych odległościomierzy itp wtedy byłoby tez bezpieczniej na drogach
To jest po prostu jak gra na kodach i jest to nie fair. Jeżeli grupa Speed ( polskiego w szkole nie było ?) Hania piratów drogowych autami to czemu rowerzystów nie gania się rowerami ? Kiedy zobaczymy eko policjantów ? Redaktorze błagam jak nigdy nie błagałem przyciśnie pan głównego szeryfa w tym temacie i zrobi pan z tego dobry artykuł na pierwszą stronę? Eko tydzień jest, młodzi strajkują, a oni kurzą kur z tych ryr