Reklama

Rowerzyści pod lupą policji

Dzisiaj funkcjonariusze z całego województwa lubelskiego prowadzą akcję "Bezpieczny rowerzysta"

Na drogi województwa o 6 rano wyjechała większa niż zwykle liczba policjantów. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i i ograniczenie liczby wypadków. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, a także przez kierujących wobec rowerzystów. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na konieczność korzystania z dróg rowerowych, trzeźwość kierujących i przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Natomiast po zmroku mogą nastąpić kontrole oświetlenia rowerowego. 

  Przypomnijmy, że 2018 roku rowerzyści uczestniczyli w 174 wypadkach. W ich wyniku 13 z nich poniosło śmierć, a 167 doznało obrażeń. Sami rowerzyści byli sprawcami 83 wypadków. Cykliści będący pod wpływem alkoholu byli sprawcami 10 wypadków. Głównymi przyczynami wypadków, do których doszło z winy rowerzystów było: nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe skręcanie.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-09-20 12:21:07

    Winni zwrócić uwagę na młodzież jeżdżącą rowerem i grającą ew gry na telefonie lub pisanie SMS. Przerażające.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kandydat na Burmistrza R 2019-09-20 12:22:48

    "Natomiast po zmroku mogą nastąpić kontrole oświetlenia rowerowego. " Czas moze wziąć się etż jako Państwo za firmy produkujące rowery co drugi produkt to niekompletny -brak świateł ,błotników ,bocznych odległościomierzy itp wtedy byłoby tez bezpieczniej na drogach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ryki - niezalogowany 2019-09-20 19:58:05

    To jest po prostu jak gra na kodach i jest to nie fair. Jeżeli grupa Speed ( polskiego w szkole nie było ?) Hania piratów drogowych autami to czemu rowerzystów nie gania się rowerami ? Kiedy zobaczymy eko policjantów ? Redaktorze błagam jak nigdy nie błagałem przyciśnie pan głównego szeryfa w tym temacie i zrobi pan z tego dobry artykuł na pierwszą stronę? Eko tydzień jest, młodzi strajkują, a oni kurzą kur z tych ryr

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości