Reklama

Stracił 50 tysięcy, bo uwierzył w „szybki zysk”. Mieszkaniec powiatu ryckiego padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty

51-letni mieszkaniec powiatu ryckiego zainwestował w fałszywą ofertę kryptowalut i stracił 50 000 złotych. Oszuści podszyli się pod platformę inwestycyjną i namówili go na zaciągnięcie pożyczki oraz instalację aplikacji do zdalnego dostępu.

Oszuści podali się za doradców inwestycyjnych

1 sierpnia do Komisariatu Policji w Dęblinie zgłosił się 51-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna znalazł w internecie ogłoszenie zachęcające do inwestycji w kryptowaluty, z obietnicą szybkich i wysokich zysków.

Po kliknięciu w link został przekierowany na stronę podszywającą się pod platformę inwestycyjną, a następnie skontaktował się z osobami podającymi się za doradców. Zgodnie z ich poleceniami założył konto na wskazanej przez nich platformie płatniczej oraz zainstalował aplikacje, w tym AnyDesk, umożliwiającą zdalny dostęp do jego urządzenia.

Reklama

Pożyczka na inwestycję i brak kontaktu

Pod wpływem namowy oszustów mężczyzna zdecydował się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w wysokości 50 000 zł, którą przelał na założone wcześniej konto internetowe w celu rzekomego zakupu kryptowaluty ETH.

Po przelaniu pieniędzy kontakt z osobami oferującymi inwestycję nagle się urwał, a próby odzyskania środków okazały się nieskuteczne. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu pieniędzy, zwłaszcza w ofertach znalezionych w internecie. Zwracają też uwagę, by nie udostępniać swoich danych osobowych ani nie instalować żadnych aplikacji na żądanie nieznanych osób.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości