Mieszkaniec powiatu ryckiego stracił ponad 15 000 złotych podczas próby inwestycji w kryptowaluty. Padł ofiarą fałszywego brokera, który oferował zyskowne inwestycje przez internetową platformę handlową.
We wtorek do Komendy Powiatowej Policji zgłosił się mieszkaniec powiatu ryckiego, który padł ofiarą oszustwa związanego z inwestowaniem w kryptowaluty. Jak poinformował, w marcu br. natknął się na reklamę w internecie, która obiecywała wysokie zyski z inwestycji w waluty cyfrowe. Po wypełnieniu formularza kontaktowego otrzymał dane logowania do rzekomej platformy inwestycyjnej oraz numer telefonu do osoby przedstawiającej się jako broker.
Już na początku inwestycji mężczyzna został poproszony o wpłatę ponad 1000 złotych w celu uruchomienia konta. Płatność zrealizował przez system BLIK, a środki wypłacono w jednym z bankomatów na terenie kraju. Następnie, przy wsparciu „doradcy”, założył konto na kolejnej platformie obsługującej obrót kryptowalutami i zrealizował kilka przelewów.
Pieniądze były przelewane przez „brokera” dalej – na konto rzekomej firmy brokerskiej w celu dalszego inwestowania. Po odmowie dokonania kolejnych wpłat mężczyzna otrzymał informację, że jego konto inwestycyjne zostało zamknięte z powodu braku środków. Skontaktował się wówczas z pracownikiem platformy kryptowalutowej, który poinformował go, że mógł paść ofiarą oszustwa. Poszkodowany zgłosił sprawę na Policję.
W wyniku działania przestępców mężczyzna stracił łącznie ponad 15 000 złotych. Obecnie funkcjonariusze prowadzą postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.
Policja apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami oferującymi usługi finansowe przez telefon lub internet. Przed podjęciem jakichkolwiek działań inwestycyjnych należy dokładnie weryfikować autentyczność platform i pośredników.
Tylko zachowanie czujności i zdrowego rozsądku pozwala uchronić się przed utratą oszczędności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze