Andrzej Duda zdecydowanie wygrał wybory na Prezydenta RP w powiecie ryckim. Urzędujący prezydent zdobył 21.319 głosów na 30.794 głosujących (69,85%). Rafał Trzaskowski - 9.204 (30,15%). Frekwencja w naszym powiecie wyniosła 69,51%.
W powiecie ryckim uprawionych do głosowania było 44.301 osób, z czego do urn poszło 30.794, co daje frekwencję na poziomie 69,51%. Z gmin powiatu ryckiego podobnie jak w pierwszej turze najlepiej wypadł Kłoczew, gdzie do urn poszło 73,69% uprawnionych do głosowania.
Wyniki powiat
Andrzej Duda 21.319 (69,85%)
Rafał Trzaskowski 9.204 (30,15%)
I tura
Andrzej Duda 17.517 głosów (60,68%)
Rafał Trzaskowski 4.742 głosy (16,43%)
Głosy w gminach
Dęblin
Duda 4.900 (58,65%)
Trzaskowski 3.454 (41,35%)
I tura
Duda 4.012
Trzaskowski 2.022
Kłoczew
Duda 3.511 (86,61%)
Trzaskowski 543 (13,39%)
I tura
Duda 2.843
Trzaskowski 239
Nowodwór
Duda 1.910 (83,92%)
Trzaskowski 366 (16,08%)
I tura
Duda 1.553
Trzaskowski 151
Ryki
Duda 7.621 (67,74%)
Trzaskowski 3.629 (32,26%)
I tura
Duda 6.278
Trzaskowski 1.804
Stężyca
Duda 2,112 (73,82%)
Trzaskowski 749 (26,18%)
I tura
Duda 1.807
Trzaskowski 360
Ułęż
Duda 1.265 (73,21%)
Trzaskowski 463 (26,79%)
I tura
Duda 1.024
Trzaskowski 218
Frekwencja w powiecie
69,51%
Liczba kart ważnych 30.794
Liczba uprawnionych 44.301
I tura
64,83%
Liczba kart ważnych 28.981
Liczba uprawnionych 44.706
Frekwencja w gminach
Dęblin 68,29% (65,04% I tura)
Kłoczew 73,69% (66,07% I tura)
Nowodwór 70,13% (64,05% I tura)
Ryki 69,95% (65,16% I tura)
Stężyca 68,22% (64,46% I tura)
Ułęż 65,08% (60,76% I tura)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
i co sie dziwic - powiat Rycki to ludzie bez wyksztalcenia i perspektyw wiec musza dostawac zasilki zeby mogli zyc. Powiat pokolenia komuny czyli zycia na panstwowym i robienia tego co im ktos nakazal -pokolenia ktore nie potrafi samo decydowac o sobie bo zawsze ktos to za nich robil -wiec nie radza sobie w realiach wolnosci rynkowej. Powiat rycki to powiat nie majacy zadych powaznych firm - wiec skupia wokol siebie samych roboli, bez wyksztalcenia ktory za to co zarobia nie sa w stanie sie utrzymac i musza dostawac zapomogi od panstwa -bo bez nich leza i kwicza jak zarzynane swinie.
Zapomniałeś gościu, że wykształcenie nie oznacza mądrości.
Cały powiat powinni zrównać z ziemią.
Ale głosowanie za partią populistyczną zbyt mądre nie jest, więc w tym przypadku brak wykształcenia może być skorelowane z brakiem mądrości...
ale wsioki w powiecie podparte klereeeeemmm,
do póki bedzie publiczna tvp i tvp info , partyjna a nie w przynajmniej 70% neutralna jak kiedys przez 25lat to ciemny naród plus okraszany wiadomościami z ambon bedzie zył w ciemnocie co poda im tv i tak będzie głosował jak ciemnota
a jak głosowały wsie w powiecie ryckim procentowo???
Ciebie gosciu bym chetnie zrownal z ziemia
prawda boli...........
Postkomuna, klerykalizm, małomiasteczkowość/wieś do tego Wschód i mamy to co mamy..... Taki polski "narodowy socjalizm"....... Woj. lubelskie - drugie w kraju pod względem poparci dla Dudy - wstyd. Wystarczy wyjechać 90 km za Warszawę, żeby znaleźć się w innym świecie.
Alleluja !! :)
jak 80% w powiecie nie wie co to polityka, nie zna ekonomi , nie zna schematów unijnych funduszy ,mechanizmów rzadzenia państwem i trików partii politycznych i wierzy w fałsz z tvp tylko i populizm , ale wierzy w kaseeeeeeee czyli diabłaaaaaaaaaaaaaa bo dali się kupic Jarkowi i Mateuszkowi i Andrzejowi tacy chrzescijanie
Fajny kabaret prezentuje elita.....ciekawe kto Was utrzymuje.....
Witamy w średniowieczu!! Powinniście wstydzić się takiego wyboru! Bo mi jest wstyd!
Niech żyją lubelskie koziołki
Nasz Zenek to jedyny prawdziwy PiSowiec Ani Dariusz, ani Dariusz drugi, Ani Jarosław, ani Basia, ani Piotruś, Ani Leszek co ma brata. Nikt z nich nie zrobił dla PiS tyle co Zenek Zenek na szefa PiS w Rykach, reszta do piaskownicy. Bądź jak Zenek
W sredniowieczu juz by cie nie bylo.
Zenek to najlepszy obrotowy w Powiecie!!!!!
PO PSL PIS wszystko mu jedno a jeszcze człowiek który walczy z Bohaterem ORLIKIEM też znalazł u niego schronienie.... Wstyd Panie ZENKU
Ciemny wschód jak zwykle wybrał socjal.
Poproszę definicję jasnego wschodu?
jasny wschód głosuje na pro europejskie partie i za prywatyzacją bo dzieki unii jesteśmy tu gdzie jesteśmy i mamy nowoczesne drogi , rolnicy maszyny itd i także dzięki kreatywnym Polakom
tu masz jasniejszy wschód
Dęblin
Duda 4.900 (58,65%)
Trzaskowski 3.454 (41,35%)
a dlatego jaśniejszy bo jest lotnisko ( i tu mieszkają ludzie Polski po szkołach itd ) i rojaśnia reszte ciemnoty
ciemnota to głosowała na RT
z sondaży wygląda ,że nie :) ciemnota ,że na twojego pana ciemnica głosowała czyli ci co nigdy nie przeczytali np
Praktyka zarządzania. Najsłynniejsza książka o zarządzaniu Peter F. Drucker
Ale mamy w regionie polityków napewno przyszłych Premierów Ministrów itp.....tylko ciekawe czym dzisiaj się zajmują oprócz krytykowania wyborców......chyba, że dla nich wybory są tylko wtedy ok jak wygrywa ich kandydat......a bronią Konstytucji.....żenada!!!!!!
Chłopki i ciemnota po podstawówce wybrała swojego Pana
złodzieje i dziady głosowali na tego pana co przegrał.... Widocznie są jeszcze w Polsce ludzie, którzy podążają za prawdą i uczciwością, co pokazuje wynik wyborów
W naszej historii nie było lepszego od Andrzeja NASZEGOoooooo :)
Jeśli ja nie będę płonął.jeśli ty nie będziesz płonąć to kto rozjaśni ryckie ciemności ?
Jeden i drugi to nic dobrego dla tego kraju. A pisiory pozwoliły Ko podmienić kandydata, żeby przypadkiem do 2 tury nie wszedł Hołownia albo Bosak, bo jeszcze który by mógł wygrać i co by wtedy było.
A tak dotychczasowy status quo został utrzymany, nadal rządzi POPIS.
zobaczysz za min 5lat moze za 8lat jak zmieni się władza jakie "złodzieje" byli twoi czyli ci co teraz wtedy odsłonią ich rządy w spółkach skarbu , urzedach itd
Debile to głosowały na trzaskowskiego w pierwszej turze. Gdyby był inny kandydat w 2giej turze to już byśmy odsunęli tego pajaca od prezydentury.
Brawo dla ludzi, którzy głosują na pis i po, gratuluję.
"rządy oparte na poparciu większości muszą szanować prawa mniejszości i przestrzegać zasad praworządności. " a tego ciemnota pisowska nie rozumie i głosuje na "bolszewików "
Mogą, a nie muszą wieczny obrońco 56 płci i innych osobników.
muszą "TY-nieobrońco "płci
Tak się kończy tolerancja dla tych mniejszości:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-nie-zgodzil-sie-na-areszt-dla-aktywisty-lgbt-w-zwiazku-z-wystepkiem-chuliganskim/m2jg688,79cfc278
Mam nadzieję, że wsadzą tego osobnika do pierdla, bo sądy za bardzo tolerują tych przestępców.
jak zasłuzył na kare jestem za kazdy jest równy ,wiec mam nadzieje ze tez poniosą odpowiedzialnośc polityczną czyli trybunał stanu lub karną Twoim
Ale ja nie jestem za pisiorami, to nie wiem o co Ci chodzi.
Z kim może skontaktować się ofiara przemocy seksualnej w Polsce? Ofiary przemocy mogą zgłosić się do "Niebieskiej Linii" (Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie), która pomocy psychologicznej i prawnej udziela nieodpłatnie. Nr telefonu: (+48) 22 824-25-01, tu więcej informacji. Fundacja Centrum Praw Kobiet świadczy pomoc telefoniczną oraz mailową kobietom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Po pomoc psychologiczną można się zgłosić we wtorki i piątki w godz. 10:00-13:00. Dyżur prawny prowadzony jest w czwartki w godz. 10:00-16:00 pod tel. (22) 621 35 37. Dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia lub szukają natychmiastowego schronienia, wprowadzono telefon interwencyjny: 600 070 717. CPK wprowadziło też dyżur policjanta, do którego można się zgłosić po pomoc (funkcjonariusze policji pełnią dyżury w siedzibie Centrum Praw Kobiet w każdy czwartek w godzinach 16:00-20:00; tel. 22 6222517). Celem Fundacji "Pomoc Kobietom i Dzieciom" jest pomoc ofiarom przemocy domowej, od chwili zgłoszenia zawiadomienia o znęcaniu się nad nią, aż do końcowego etapu pomocy, czyli eksmisję sprawcy przemocy ze wspólnego mieszkania. Dostępna pod numerami telefonu: (22) 616 38 54, 602 778 370, 692 050 380. Informacje prawne dotyczące tego, jak postępować w przypadku zgwałcenia. Źródło: Media
Nagranie z zatrzymania Michała vel Margot, w związku z napadem na działaczy Fundacji Pro: https://twitter.com/i/status/1283128665526734849. Niedługo pewnie lewactwo zrobi z niego polskiego George Floyda.
A tu nagranie z w/w napadu: https://twitter.com/i/status/1277610818239070208
Coś cicho o tej radnej w TG. https://www.dziennikwschodni.pl/ryki/radna-pis-pomogla-glosowac-staruszce-sprawa-juz-jest-na-policji,n,1000269914.html Cenzura prewencyjna?
i co sie dziwic - powiat Rycki to ludzie bez wyksztalcenia i perspektyw wiec musza dostawac zasilki zeby mogli zyc. Powiat pokolenia komuny czyli zycia na panstwowym i robienia tego co im ktos nakazal -pokolenia ktore nie potrafi samo decydowac o sobie bo zawsze ktos to za nich robil -wiec nie radza sobie w realiach wolnosci rynkowej. Powiat rycki to powiat nie majacy zadych powaznych firm - wiec skupia wokol siebie samych roboli, bez wyksztalcenia ktory za to co zarobia nie sa w stanie sie utrzymac i musza dostawac zapomogi od panstwa -bo bez nich leza i kwicza jak zarzynane swinie.
Zapomniałeś gościu, że wykształcenie nie oznacza mądrości.
Cały powiat powinni zrównać z ziemią.