Podczas patrolu w rejonie torów czynnych w Dęblinie, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 42-letniego mieszkańca Puław, który odmówił podania danych osobowych, zachowywał się agresywnie i wulgarnie znieważył mundurowych. Sprawą zajmuje się teraz Policja z Komendy Powiatowej w Puławach.
W sobotę, 17 maja funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie patrolując teren kolejowy, zauważyli mężczyznę znajdującego się w pobliżu czynnych torów. Podjęli wobec niego interwencję i poprosili o okazanie dokumentu tożsamości. Mężczyzna oznajmił, że nie posiada dokumentów i odmówił podania danych personalnych.
Mundurowi poinformowali go, że zgodnie z art. 65 Kodeksu wykroczeń ma obowiązek ujawnienia swojej tożsamości. Mimo to mężczyzna nie podporządkował się poleceniom i zaczął zachowywać się w sposób agresywny, kierując wobec funkcjonariuszy wulgarne słowa.
Z uwagi na eskalację zachowania interweniujących służb, na miejsce wezwano patrol Policji z Komendy Powiatowej w Puławach. Mężczyzna został ujęty i przekazany do dyspozycji policjantów. Jak się okazało, to 42-letni mieszkaniec Puław, który teraz odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz odmowę wylegitymowania się.
Zgodnie z przepisami prawa, mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze