Reklama

Znieważył funkcjonariuszy i odmówił wylegitymowania – 42-latek odpowie przed sądem

Podczas patrolu w rejonie torów czynnych w Dęblinie, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 42-letniego mieszkańca Puław, który odmówił podania danych osobowych, zachowywał się agresywnie i wulgarnie znieważył mundurowych. Sprawą zajmuje się teraz Policja z Komendy Powiatowej w Puławach.

Odmówił podania danych – interwencja zakończona przekazaniem Policji

W sobotę, 17 maja funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie patrolując teren kolejowy, zauważyli mężczyznę znajdującego się w pobliżu czynnych torów. Podjęli wobec niego interwencję i poprosili o okazanie dokumentu tożsamości. Mężczyzna oznajmił, że nie posiada dokumentów i odmówił podania danych personalnych.

Mundurowi poinformowali go, że zgodnie z art. 65 Kodeksu wykroczeń ma obowiązek ujawnienia swojej tożsamości. Mimo to mężczyzna nie podporządkował się poleceniom i zaczął zachowywać się w sposób agresywny, kierując wobec funkcjonariuszy wulgarne słowa.

Reklama

Znieważenie funkcjonariuszy SOK – możliwe konsekwencje karne

Z uwagi na eskalację zachowania interweniujących służb, na miejsce wezwano patrol Policji z Komendy Powiatowej w Puławach. Mężczyzna został ujęty i przekazany do dyspozycji policjantów. Jak się okazało, to 42-letni mieszkaniec Puław, który teraz odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz odmowę wylegitymowania się.

Zgodnie z przepisami prawa, mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości