oni idą po władzę 2014

Strona główna Działy Polityka oni idą po władzę 2014

This topic contains 49 odpowiedzi, has 4 głosy, and was last updated by  brat pete 9 years, 4 months temu.

Viewing 5 posts - 46 through 50 (of 50 total)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
5 grudnia 2014 o 14:53 #6483

dundi

Wyszli z sesji bo nie udało im się przedłużyć przerwy do piątku aby móc podkupić radnych i stworzyć większość!!! A podobno z jednym radnym GPS byli blisko porozumienia!

5 grudnia 2014 o 17:16 #6484

brat pete

Wyszli? To niedobrze, bardzo niedobrze. A i przewodniczący popełnił jeden, ale ważny błąd z tym związany. Dziwne, że były poseł, a obecny burmistrz nie zareagował i nie zdyscyplinował popierających go radnych, wszak brał udział w współtworzeniu prawa, to powinien coś w tej sytuacji zrobić. Zresztą nie wiem, nie czytałem co dzielna redakcja tam nasmarowała. Ale jak znam życie, to skupili się raczej na wybielaniu tych radnych.
Ze swojej strony na razie nic więcej na ten temat nie napiszę, w końcu przecież od teraz mamy samych „fachowców” i „ekspertów” na czele z samym „mędrcem” po stronie lansowanych przez media i różne organizacje „zbawców”.
To powinni się sami tego domyśleć co źle zrobili.
Z tego co tu napisałeś dundi o wydarzeniach na obradach rady miejskiej, to nowa władza w ryckim ratuszu zdaje się że postępuje w/g hasła „raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy”.

  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
5 grudnia 2014 o 17:43 #6486

brat pete

Aaaa, zapomniałem jeszcze. Gdzie można znaleźć jakąś transmisję z obrad nowej rady miejskiej? Tak jak było wcześniej. Pytam, bo na youtube nie znalazłem, ale może słabo szukałem. Czarny, obserwator, czekam na was.
A może też dzielna redakcja poruszy niebo i ziemię w tej sprawie? 😀
Czy też może brak transmisji z obrad RM jest spowodowany oszczędnościami z racji tej dziury w budżecie gminy i zrezygnowano z tej transparentności, której brak zarzucano poprzedniej władzy.

8 grudnia 2014 o 16:24 #6488

dundi

Podobno nikt nie nagrywał tej sesji.

13 grudnia 2014 o 17:46 #6491

brat pete

Wreszcie dorwałem to „piśmidło” i zapoznałem się z tym co było napisane o tej sesji RM.
Z tego co zrozumiałem, to przewodniczący Woźniak sam zarządził przerwę, a potem wyszło kilku tych radnych. Jak rozumiem wcześniej podpisali listę obecności. Moim skromnym zdaniem doszło tu do złamania prawa odnośnie zarządzenia przerwy i poświadczenia nieprawdy w sprawie obecności przez tych radnych, którzy opuścili obrady. Jak dla mnie ci co wyszli, to powinni zwrócić diety, jak oczywiście je wzięli, przecież nie byli na całości obrad, jedynie na ich części. Jeśli mają honor oczywiście i są skłonni do przyznania się do błędu, ale zbytnio bym na to nie liczył.
A co do transmisji z obrad RM, to zdaje się w czasie tamtej kadencji filmowało ugrupowanie opozycyjne, a teraz popierające obecnego burmistrza. To dziwne, że dalej nie kontynuują transmisji z obrad RM, a tak byli za tą przejrzystością i zarzucali jej brak poprzedniej ekipie. Obecna władza w ryckim ratuszu też widzę się nie kwapi do przekazywania mieszkańcom gminy i szerzej powiatu ryckiego informacji odnośnie sprawowania władzy. Z tego wynika, że to była taka kiełbasa wyborcza. Niepojęte. 😀
To teraz inne ugrupowanie albo mieszkańcy muszą podjąć się sami patrzenia na ręce obecnej władzy, skoro ona sama nie chce ujawniać swoich poczynań.
A gdzie można znaleźć na BIPie protokoły sesji RM?
Jak zauważyłem to nareszcie zmieniono skład RM na BIPie, jeszcze w ubiegły piątek był skład poprzedniej RM. Ale widzę, że dalej rządzi poprzedni burmistrz. Dziwne, a podobno wszystko miało być cacy od tej kadencji tych „cudotwórców”. Czyżby byli zbyt zajęci dzieleniem kasy i posadek, że zapomnieli wydać odpowiednich poleceń? Trochę czasu wszak już minęło od „koronacji”. Niepojęte.:D
Ale wtopa. 🙂 I to już na początku kadencji. Ciekawe co będzie dalej? 😀

  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
Viewing 5 posts - 46 through 50 (of 50 total)

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc odpowiadać na komentarze.