Wraca stare

This topic contains 156 odpowiedzi, has 8 głosy, and was last updated by  brat pete 1 year, 8 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 157 total)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
2 stycznia 2015 o 22:08 #6505

brat pete

Czyli układy, wszechobecne nicnierobienie i branie za to kasy. Ostatnie przetasowania w gminie dobitnie na to wskazują. A tak kandydat opozycji się zarzekał, ze będzie zwalczał tą dziurę w budżecie gminy. Z tego co widać, to raczej będzie kontynuował to co zarzucał swojemu poprzednikowi. Na BIPie gminy też cicho sza o tym. Normalnie nikt nic nie wie, istna zmowa milczenia.
A co tam w sprawie Hortexu słychać, bo media milczą na ten temat.
W obliczu tego dziwi nieobecność „redachtorka” i jego świty jedynej słusznej gazety na sesji RM. Czyżby rzeczywiście wyjechał świętować nadchodzący rok, czy może jakiś „wewnętrzny głos” zasugerował mu że nie warto się teraz pojawiać?
Nadchodzi nowy rok, nadchodzę i ja, szpiegować, nadstawiać ucha i robić zadymy na forum. Czekajcie na nowe wieści z tego cichego grajdołka, w którym nie dzieje się nic godnego uwagi, jak stare/nowe władze chcą żeby ludzie postrzegali gminę i szerzej powiat rycki.

 • This topic was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This topic was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This topic was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This topic was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
3 stycznia 2015 o 22:20 #6510

dundi

Jakie przetasowania w gminie jeśli wolno zapytać bo nie było mnie kilka dni w Rykach i nic nie wiem? Słyszałem tylko, że na żonie Gąski sfrustrowana pani p.o. dyrektora się wyżywa.

3 stycznia 2015 o 22:54 #6511

brat pete

Wymianę prezesa zarządu PGKiM. I znowu biedaczek radny powiatowy Pośpiech dostał ten stołek. Dziwne, a miała być walka z dziurą budżetową w gminie, a funduje się posadki i pensyjki różnym radnym, pewnie za poparcie udzielone ich kandydatowi w wyborach. Przewidywałem taką sytuację. Jakby obecny burmistrz zatrudnił niezwiązaną z polityką osobę, prawdziwego menedżera z krwi i kości mającego doświadczenie w zarządzaniu lub w zarządzaniu tego typu instytucjami, to bym jeszcze mógł uwierzyć w te jego dobre intencje. A tak mamy powrót do układów. Teraz pewnie pan radny podepnie się pod rozpoczętą inwestycję poprzednika i po zakończeniu będzie brylował w świetle kamer i fleszy.
Żenujące posunięcie obecnego burmistrza. To oznacza, że nic się nie zmieni, skoro stawia się ponad wszystko na jakieś kanapowe układy.
PS. „na żonie Gąski sfrustrowana pani p.o. dyrektora się wyżywa.” Niemożliwe, przecież mobbing to był w gminie tylko za rządów poprzedniego burmistrza.
Dundi może coś Ci się pomyliło?

 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
4 stycznia 2015 o 15:01 #6514

dundi

Nie pomyliłem się. Niestety to prawda.

4 stycznia 2015 o 19:52 #6515

brat pete

To proponuję zrobić taką promocję gminy w ogólnopolskich mediach jak była za czasów poprzednika. Może pewna fundacja pomoże, chociaż na nią bym nie liczył, przecież jej celem była pomoc kandydatowi opozycji i jego świcie w obaleniu poprzedniej władzy i utorowanie mu drogi do władzy.
A co do nowego prezesa, to proponuję żeby zrezygnował z pensji, niech ją wypłacają jego wyborcy i burmistrza, bo to dzięki nim mamy takie porządki i marnotrawienie kasy z budżetu gminy na pensyjki dla kolesi z partii „prawych i sprawiedliwych”.
PS. A co tam nagle zamilkli Czarny, obserwator, kaktus i reszta świty solidarnych w dzieleniu władzy, kasy i posadek? Pytam, bo przed wyborami tak promowali siebie i swojego kandydata, a teraz tak nagle nabrali wody w usta.
Nie ma rozkazów z kwatery głównej kogo teraz trzeba obrzucać błotem?
A może zatkało ich ze zdumienia, że to kto inny dostał taką fuchę, a oni musieli się obejść ze smakiem?
Może niech redaktorek TG się nad nimi zlituje i stworzy im stała rubrykę w swojej gazetce, gdzie będą mogli do woli piać na cześć nowej władzy i uprawiać zawodowe wazeliniarstwo i klakierstwo.

 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
4 stycznia 2015 o 21:52 #6521

obserwator

Proponuję,aby niektórzy leczyli rany po ostatnich cięciach chirurgicznych.Podobno zdarzyło się,że u niektórych były rozległe.Wspierający poprzedniego burmistrza niech go pocieszają.Podobno im wyżej na drabinie tym upadek boleśniejszy,a tym bardziej,gdy jest zaskoczeniem większym lub mniejszym. Jeżeli wpisy na forum przynoszą ulgę zawiedzionym z powodu odcięcia d… i r… to bardzo proszę. Jakby co to świta odpoczywa,a władzę,kasę i posadki się podzieli, oczywiście.

5 stycznia 2015 o 20:05 #6522

brat pete

Wpisy na forum są wyrazem dezaprobaty po ostatnich roszadach i niespełnionych obietnicach wyborczych waszego kandydata, które okazały się tylko zwykłym populizmem.
Z tego jasno wynika, że te zapowiadane zmiany to było zwykle lanie wody, pic i fotomontaż. Zwykły przekręt mający na celu zdobycie władzy, a po wyborach „władzę, kasę i posadki się podzieli, oczywiście”.
I to widać, natomiast zapowiadanych przemian brak. A skoro były takie plany, tak wasz cudotwórca deklarował, to od momentu zakończenia wyborów powinno już huczeć, powinno coś się dziać, powinno widać że coś jest robione, a od już ponad miesiąca mamy tylko ciche i radosne popierdywanie w stołek różnych partyjnych kacyków i obdzielanie posadek po cichu pod stołem. A największą aktywność, jak się spodziewam zaczniecie przejawiać przed następnymi wyborami samorządowymi, żeby znowu elektorat łykał tą waszą propagandę rodem z ZSRR, jak pelikan ryby.
A redaktorek coś od siebie dołoży, jeśli jakiś „wewnętrzny głos” to mu podszepnie. Tam chyba nie musi się bać o posadki rodzin swoich pracowników, jak opowiadał jakieś bajeczki i wciskał kit na temat starostwa, że z tego powodu nie może poruszać jakichś tematów związanych z powiatem.
I tyle będzie z tego pożytku co kot napłakał. A gmina jak była, tak zostanie z dotychczasowymi problemami, bo kto się będzie tym przejmował. Jakby co zawsze wszystko zwali się na poprzedniego burmistrza.
PS. Twoje zachowanie i sposób wysławiania się nareszcie dobitnie ukazał waszą prawdziwą twarz. Podobnie zresztą jak wasz elektorat, w czasie kampanii wyborczej odznaczający się agresywnym zachowaniem i atakujący słownie za odmowę przymusowego wysłuchania monologu nt rewelacji pewnej gazetki odnośnie rzekomego brania łapówek i ustawiania przetargów w gminie.

5 stycznia 2015 o 22:17 #6523

dundi

W tej gminie nic się nie zmieni. Czy porzucanie mandatu posła dla funkcji burmistrza to nobilitacja czy akt desperacji?

5 stycznia 2015 o 22:19 #6524

dundi

Ciekawi mnie kto będzie zastępcą burmistrza i gdzie wylądują pracownicy biura poselskiego?

6 stycznia 2015 o 09:51 #6525

brat pete

Opis pewnego incydentu.
http://ias24.eu/aktualnosci,ryki-po-pierwszej-sesji-nowej-rady,12145.html
Krótko, zwięźle i rzeczowo w przeciwieństwie do grafomańskich popisów redaktorka Jończyka o zgubionych okularach, dioptriach i Bóg wie czym jeszcze.
Ciekawe czy jak ktoś puści bąka, beknie albo popuści w nogawkę, to czy dziennikarz Jończyk uzna to za ważne i niezbędne do publikacji?
A tu o przejechanych kilometrówkach m. in. jeszcze byłego posła.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141210/LUBLIN/141219982
Ciekawe czy rednacz TG będzie chciał drążyć ten temat, czy odważy się zaprzątać głowę tym byłemu posłowi. A może „pan” burmistrz sam na łamach pewnej gazetki zechce społeczeństwu polskiemu wyspowiadać się ze swoich podróży?

 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
6 stycznia 2015 o 11:30 #6527

obserwator

Proszę o więcej tego typu wpisów. ostrzej i dobitniej.Nie żałuj sobie.

6 stycznia 2015 o 11:45 #6528

brat pete

Ty już wczoraj dałeś popis i próbkę swoich możliwości. Obawiam się, że w tej dziedzinie nie masz sobie równych.
PS. A propos. Obiło mi się o uszy, że już nastąpił rozłam w tej waszej koalicji, że ktoś już chciał być bardziej „niezależny” od waszego burmistrza.
Ciekawe czy to prawda, czy to też jakieś pozorowane działania i tworzenie przystawek na miarę SP w odniesieniu do PiSu, być może w celu odwrócenia uwagi od bieżących spraw, bo poglądy zapewne pozostaną te same.

 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
6 stycznia 2015 o 15:00 #6531

obserwator

He,he,he…

6 stycznia 2015 o 17:49 #6532

brat pete

„W tej gminie nic się nie zmieni. Czy porzucanie mandatu posła dla funkcji burmistrza to nobilitacja czy akt desperacji? ”
Ucieczka od odpowiedzialności, problemów, sposób na biznes. Wystarczy się przejechać po gminie i szerzej powiecie ryckim i podziwiać majątki lokalnych i krajowych „wybrańców”. Czy to wszystko tylko z ciężkiej pracy to szczerze wątpię.
A propos moich wpisów na forum, to nikt tu po nikim nie płacze, tylko zaraz zamiast zdecydowanego działania będzie brak rozwoju i podpinanie się pod rozpoczęte prace poprzednika. Chyba, że się mylę i ten wasz prezes ma też jakieś osiągnięcia z czasów poprzedniej kadencji.
Wyobraź sobie obserwator, że społeczeństwo gminy i szerzej powiatu ryckiego nie będzie z miejsca akceptować waszych poczynań, potrzebne są też pytania o powód i cel takich zmian, a te wydają się być pozbawione sensu w świetle zapowiadanych rewolucyjnych zmian, które miałyby uczynić z gminy krainę mlekiem i miodem płynącą i zmienić oblicze uprawianej polityki w okolicy. A zamiast tego mamy na powrót lokalne układziki.
A krytyka władzy jest dozwolona i potrzebna, żeby było wiadomo że społeczeństwo czujnie patrzy na ręce, żeby władza zrozumiała gdzie popełnia błąd, jeśli ktoś wyraża dezaprobatę co do podjętych działań.
Trzeba ci przyznać obserwator, że dość skutecznie potrafisz odwrócić uwagę od aktualnie omawianego problemu tj. załatwiania kolesiom różnych posadek na rzecz wymiany epitetów i roztrząsania kto za kim tęskni.
PS. A czy te „porządki” w Hortexie nie mają coś wspólnego z planem wielkiego (biur)mistrza związanym z utworzeniem na tamtych terenach strefy ekonomicznej? Ciekawe kogo objęłyby takie zmiany jak np zwolnienie z podatków i różne usprawnienia? Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, czy też obstawę i świtę wodza?

 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
 • This reply was modified 4 years, 2 months temu by  brat pete.
7 stycznia 2015 o 17:00 #6539

dundi

Taka mała dygresja; byłem wczoraj u kumpla i zaszliśmy do kościoła w jego parafii. Jedną intencją mszy była zamówiona przez dwoje radnych , nomen omen z PiS, aby samorządowcy podejmowali mądre decyzje. Czy te mądre decyzje to mają podejmować radni PiS ze swoim burmistrzem?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 157 total)

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc odpowiadać na komentarze.