Reklama

100 lat temu powstała jednostka wojskowa w Stawach

Żołnierze, pracownicy, przedstawiciele władz samorządowych i sympatycy Staw spotkali się, by razem świętować rocznicę powstania jednostki wojskowej

To tu do miejscowości Baraki Leśne a potem na mocy rozkazu ministra spraw wojskowych zmieniającego nazwę na Stawy, 100 lat temu przybyło 20 ochotników z 9 Pułku Legionów w Zamościu tworząc zalążek nowej jednostki. "(...) Kwaterujemy w skleconych z desek barakach. Nie mamy łóżek ani prześcieradeł, śpimy na pryczach. W podobnych pomieszczeniach znalazła siedzibę kuchnia... żołnierze jedzą z menażek. Kładą się pokotem sędziwe drzewa... przygotowujemy teren pod składnicę amunicji". Tak początki powstawania jednostki opisywał Jan Kula, jeden z pierwszych żołnierzy jednostki.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości