Początek roku, to czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dla lokalnej społeczności, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Oto nasza "piątka"
Tomasz Mikusek
Po 13 latach budowy parafia Chrystusa Miłosiernego przeżywała konsekrację nowej świątyni. Kościół został wzniesiony dzięki wysiłkowi parafian i śp. ks. Jana Romaniuka oraz obecnego Andrzeja Kani. Nowa świątynia, która jest co niedzielę wypełniona po brzegi jest ewenementem na skalę europejską. Kiedy w zachodnich "postępowych" krajach zamyka się kościoły z powodu cięć budżetowych oraz braku wiernych, w naszym powiecie sytuacja ma się zupełnie na odwrót. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, od 2000 roku w Niemczech zlikwidowano 540 świątyń katolickich. 160 zostało rozebranych, a ponad 140 sprzedano. Część jest wynajmowana. W Holandii natomiast zamykane są średnio 2 kościoły tygodniowo. To świątynie protestanckie i katolickie. Większość, podobnie jak w Niemczech i Francji, zmieniono w księgarnie, restauracje, mieszkania, dyskoteki czy hale sportowe. Inne oddano do użytku muzułmanom. Co ciekawe, jak podaje portal fronda.pl, w miejsce francuskich świątyń często powstają meczety.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W Polsce jak w lesie
Polacy to chory naród, alkoholizm i domowe bijatyki często nie są przeciwskaniem do bycia "wiernym" katolikiem. Przecież stawia się co niedziele o 12 do kościółka, a co ten w sutannie mówi to już co innego. Wolałbym zdrowe i niewierzące społeczeństwo, niż patologie stwarzającą pozory świętych.
jak wyzej , popieram, jesteśmy" dobry "naród ale niemądry i wierzymy w populizm co nas zawsze wpedza w kłopoty,no i edukujmy się nawet indywidualnie czytając słuchając madrzejszych itp,nie bójmy sie nowoczesnego ,a kosciół w POlsce ??? sami sobie odpowiedzmy czy nam pomaga czy przeszkdza ????
a potomek .co budował ?
W Polsce jak w lesie
Polacy to chory naród, alkoholizm i domowe bijatyki często nie są przeciwskaniem do bycia "wiernym" katolikiem. Przecież stawia się co niedziele o 12 do kościółka, a co ten w sutannie mówi to już co innego. Wolałbym zdrowe i niewierzące społeczeństwo, niż patologie stwarzającą pozory świętych.
jak wyzej , popieram, jesteśmy" dobry "naród ale niemądry i wierzymy w populizm co nas zawsze wpedza w kłopoty,no i edukujmy się nawet indywidualnie czytając słuchając madrzejszych itp,nie bójmy sie nowoczesnego ,a kosciół w POlsce ??? sami sobie odpowiedzmy czy nam pomaga czy przeszkdza ????