Reklama

Budowlanka bez medalu w finale wojewódzkim. Uczennice z Ryk wśród najlepszych

Tenisistki stołowe z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach zakończyły udział w finale wojewódzkim bez medalu, ale sam awans do tego etapu był dużym sukcesem.

Katarzyna Filiks i Aleksandra Tomaszek zajęły miejsca 9–11 w Finale Wojewódzkim Drużynowego Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W turnieju wzięły udział najlepsze szkolne drużyny dziewcząt i chłopców z całego województwa lubelskiego.

Aby dostać się do finału, zespoły musiały przejść przez kilka etapów eliminacji gminne, powiatowe i rejonowe. Uczennice z Ryk były jedynymi reprezentantkami powiatu ryckiego w kategorii szkół średnich.

Reklama

Ich udział w zawodach zakończył się po dwóch przegranych meczach. Najpierw zmierzyły się z drużyną II LO z Krasnegostawu, a następnie z I LO z Włodawy.

Opiekunami zespołu byli Beata Adamczyk i Mirosław Walaszek.

Mimo braku medalu, występ w finale wojewódzkim to ważne osiągnięcie i cenne doświadczenie dla młodych zawodniczek.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/03/2026 20:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości