Reklama

Dęblin. Obelisk upamiętniający Sowietów obok pomnika Sybiraków

- Jak w dzisiejszych czasach może coś takiego istnieć w przestrzeni publicznej - dziwi się nasza Czytelniczka

Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z mieszkanek Dęblina. Podczas wizyty na cmentarzu komunalnym zwróciła uwagę na obelisk upamiętniający radzieckich żołnierzy, którzy zginęli w Dęblinie. - Jak w dzisiejszych czasach może coś takiego istnieć w przestrzeni publicznej - mówi kobieta. - To skandal, aby taka "pamiątka" stała kilka metrów od pomnika poświęconemu Polakom zesłanym na Sybir - dodaje. Uważa, że nie powinno być miejsca na upamiętnianie ludzi, którzy zabijali Polaków.

Jak tłumaczy ten fakt Urząd Miasta oraz jaką radę daje naszej Czytelniczce Instytut Pamięci Narodowej, przeczytacie w najnowszym wydaniu "Twojego Głosu". 

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-09-11 17:05:29

    To chyba chodzi o jeńców, którzy byli w twierdzy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości