- Jak w dzisiejszych czasach może coś takiego istnieć w przestrzeni publicznej - dziwi się nasza Czytelniczka
Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z mieszkanek Dęblina. Podczas wizyty na cmentarzu komunalnym zwróciła uwagę na obelisk upamiętniający radzieckich żołnierzy, którzy zginęli w Dęblinie. - Jak w dzisiejszych czasach może coś takiego istnieć w przestrzeni publicznej - mówi kobieta. - To skandal, aby taka "pamiątka" stała kilka metrów od pomnika poświęconemu Polakom zesłanym na Sybir - dodaje. Uważa, że nie powinno być miejsca na upamiętnianie ludzi, którzy zabijali Polaków.
Jak tłumaczy ten fakt Urząd Miasta oraz jaką radę daje naszej Czytelniczce Instytut Pamięci Narodowej, przeczytacie w najnowszym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To chyba chodzi o jeńców, którzy byli w twierdzy!
To chyba chodzi o jeńców, którzy byli w twierdzy!