W Dęblinie mieszkańcy i lokalne władze oddali hołd ponad 20 tysiącom Polaków zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Przy Pomniku Niepodległości zapłonęły znicze, a burmistrz oraz inni przedstawiciele miasta podkreślili wagę pamięci o katyńskiej zbrodni.
W Dęblinie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele lokalnych instytucji oddali hołd tysiącom Polaków zamordowanych w 1940 roku przez NKWD.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Dęblin, w tym burmistrz, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Agnieszka Chlaściak-Pietruszewska oraz prezes MZGK Dęblin, Dariusz Wojdat.
Przed Pomnikiem Niepodległości przy dęblińskim ratuszu uczestnicy uroczystości zapalili symboliczne znicze. W ten sposób oddano cześć pamięci pomordowanych oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy oraz przedstawicieli inteligencji.
- Zbrodnia Katyńska była zaplanowaną eksterminacją polskich elit, ludzi, którzy stanowili fundament państwa. W Katyniu, a także w Charkowie, Twerze i innych miejscach kaźni, życie straciło ponad 20 tysięcy obywateli Polski. Przez dziesięciolecia prawda o tej zbrodni była ukrywana i fałszowana, a jej sprawców próbowano zrzucić na innych - wspominają przedstawiciele miasta - Dziś pamięć o Ofiarach Katynia jest naszym obowiązkiem, wyrazem szacunku dla ich służby, poświęcenia i miłości do Ojczyzny - dodają.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze