Reklama

Dożynki parafialne w Sobieszynie pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy

- Dziękujemy Panu Bogu za plony, za to wszystko co nam dał - mówi ks. bp Kazimierz Gurda, podczas uroczystości

Dzisiaj parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie przeżywała swój doroczny odpust parafialny, dożynki oraz wizytację kanoniczną ordynariusza diecezji siedleckiej, bpa Kazimierza Gurdy.

Podczas sumy odpustowej biskup Gurda podziękował wszystkim rolnikom za ich trud pracy na roli. - Wasza praca jest ciężka, trudna, ale jednocześnie bezpośrednio możecie zauważyć Waszą współpracę z Panem Bogiem - mówił do zebranych w sobieszyńskim kościele.

Rolnicy złożyli na ołtarzu dorodny bochen chleba, który został podzielony, aby każdy mógł go skosztować. Nie zabrakło również wieńców dożynkowych, które przygotowały KGW z Zosina i Sobieszyna. Zwieńczeniem uroczystości była procesja eucharystyczna.

Reklama

Przed centralną Mszą św. ks biskup w ramach wizytacji kanonicznej spotkał się m.in. z członkami Kół Żywego Różańca, rady parafialnej. Odwiedził również cmentarz, gdzie wspólnie z wiernymi modlił się za zmarłych parafian. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości