- Dziękujemy Panu Bogu za plony, za to wszystko co nam dał - mówi ks. bp Kazimierz Gurda, podczas uroczystości
Dzisiaj parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie przeżywała swój doroczny odpust parafialny, dożynki oraz wizytację kanoniczną ordynariusza diecezji siedleckiej, bpa Kazimierza Gurdy.
Podczas sumy odpustowej biskup Gurda podziękował wszystkim rolnikom za ich trud pracy na roli. - Wasza praca jest ciężka, trudna, ale jednocześnie bezpośrednio możecie zauważyć Waszą współpracę z Panem Bogiem - mówił do zebranych w sobieszyńskim kościele.
Rolnicy złożyli na ołtarzu dorodny bochen chleba, który został podzielony, aby każdy mógł go skosztować. Nie zabrakło również wieńców dożynkowych, które przygotowały KGW z Zosina i Sobieszyna. Zwieńczeniem uroczystości była procesja eucharystyczna.
Przed centralną Mszą św. ks biskup w ramach wizytacji kanonicznej spotkał się m.in. z członkami Kół Żywego Różańca, rady parafialnej. Odwiedził również cmentarz, gdzie wspólnie z wiernymi modlił się za zmarłych parafian.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze