Segregacja odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą czy oszczędzanie energii. A co dobrego Ty zrobisz dziś dla Ziemi?
Jak każdego roku, 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku obchodzimy go po raz pięćdziesiąty. Hasłem przewodnim są „Działania na rzecz klimatu”.
Zwykle Dzień Ziemi wiązał się z różnego rodzaju inicjatywami i akcjami na świeżym powietrzu. W szkołach podczas specjalnie zorganizowanych zajęć uczniowie wychodzili na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczali wybrany teren z odpadków i śmieci. Organizowano wspólne sadzenie drzew. Tym razem jednak z powodu panującej pandemii, będzie inaczej. Paradoksalnie to właśnie teraz, w czasie pandemii, Ziemia oczyszcza się, otrzymując od ludzkości największy prezent.
Jak się okazuje wspieranie środowiska oraz uczenie się o nim jest możliwe również bez wychodzenia z domu. Organizacje ekologiczne udostępniają wiele materiałów edukacyjnych oraz tłumaczą, jak dbać o planetę każdego dnia.
Światowy Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne na świecie, obchodzone od 1970 roku, w Polsce od 1990 roku. Ma za zadanie przypominać, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze