Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 39-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką, łamiąc przy tym sądowe zakazy i nakazy.
39-letni mieszkaniec powiatu ryckiego został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna miał znęcać się nad swoją partnerką, dopuszczając się przemocy fizycznej i psychicznej. Jak ustalili funkcjonariusze, wielokrotnie wyzywał ją wulgarnie, poniżał, zabraniał opuszczania domu, niszczył sprzęty domowe oraz zakłócał spoczynek nocny. Groził również pozbawieniem życia, a podczas jednej z awantur trzymał w ręku kosę i groził, że ją nią przebije.
Po interwencji domowej policjanci wdrożyli procedurę „Niebieskiej Karty”. Prokuratura nałożyła na podejrzanego szereg środków zapobiegawczych, w tym nakaz opuszczenia lokalu, zakaz zbliżania się i kontaktu z pokrzywdzoną, a także obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu pod dozorem policji.
W toku postępowania ustalono, że 39-latek nie stosował się do nałożonych środków zapobiegawczych, co skutkowało wydaniem postanowienia o jego zatrzymaniu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek, a Sąd Rejonowy w Rykach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Zebrany materiał dowodowy wskazuje na wielokrotne akty przemocy domowej. Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Jeśli jesteś świadkiem przemocy domowej lub podejrzewasz, że ktoś może jej doświadczać, reaguj. Dzwoń na 112 lub skontaktuj się z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002, gdzie można uzyskać informacje o pomocy i wsparciu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze