W sobotę 10 alumnów z piątego roku studiów przyjęło święcenia diakonatu. Wśród nich jest Grzegorz Góraj z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Dzisiaj nowo wyświęconego diakona w ryckim kościele powitał ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz parafii w Rykach. - Życzymy mu, żeby był kapłanem na wzór Chrystusa. By cieszył się kapłaństwem i z radością służył ludziom - mówi proboszcz. Diakon Grzegorz Góraj mieszka w Janiszach. Przyznaje, że ostatnie 5 lat minęło bardzo szybko, a sobota była bardzo stresującym dniem. - Ale wszystko na chwałę Boga i dziękuje panu Bogu za to, że przez ręce biskupa Grzegorza udzielił mi daru Ducha Świętego i uczynił diakonem, czyli sługą ołtarza - mówi diakon Grzegorz. Do seminarium duchownego wstąpił po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Rykach.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze