Władze Dęblina oraz mieszkańcy oddali hołd św. Janowi Pawłowi II, składając znicze pod jego pomnikiem. Jego nauczanie i dziedzictwo wciąż inspirują lokalną społeczność do solidarności i troski o wspólne dobro.
W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Patrona Miasta Dęblin, przedstawiciele władz miasta złożyli znicze pod pomnikiem Papieża Polaka na Rynku. W imieniu pracowników Urzędu Miasta oraz mieszkańców oddali hołd jednej z najważniejszych postaci w historii Polski.
Św. Jan Paweł II od lat zajmuje ważne miejsce w życiu lokalnej społeczności. Jako Patron Miasta Dęblin jest dla wielu symbolem wartości, które łączą ludzi: odpowiedzialności, solidarności, szacunku dla drugiego człowieka oraz przywiązania do tradycji i tożsamości.
- Jego nauczanie, oparte na dialogu, otwartości i trosce o dobro wspólne, wciąż stanowi istotny punkt odniesienia dla działań podejmowanych na rzecz mieszkańców. Dziedzictwo Papieża Polaka przypomina również o znaczeniu wspólnoty lokalnej oraz zaangażowania w sprawy najbliższego otoczenia - mówią przedstawiciele miasta.
Złożenie zniczy było wyrazem pamięci o św. Janie Janie Pawle II. To także okazja, by przypomnieć, jak ważne miejsce zajmuje on w historii oraz tożsamości Dęblina.
Fot: Miasto Dęblin
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze