Choć trasa była krótsza niż zwykle i obwarowana reżimem sanitarnym, to w procesji ulicami Ryk do czterech ołtarzy wzięło udział setki osób
Tradycyjne przejście ulicami miasta poprzedziła przedpołudniowa Msza św., którą odprawił proboszcz ryckiej parafii ks. kan. Stanisław Chodźko. Kapłan wielokrotnie odniósł się trakcie liturgii do Eucharystii będącej centrum czwartkowych uroczystości. - Nikt nie mógłby wymyślić Komunii Świętej, która ma moc by nas jednoczyć. Uczynił to i zapowiedział Jezus Chrystus. Przekonał nas też o tym swoimi słowami, gdy mówił że Eucharystia jest Jego ciałem – tłumaczył ks. kan. Chodźko. Przy okazji Święta Bożego Ciała rycki proboszcz zapytał o szacunek, jakim ludzie obdarzają współcześnie Eucharystię. - Czy mamy prawo być obojętni wobec Jezusa? Czy godzi się nam pogardzać nim? Gdyby Chrystus przestał o nas myśleć, znikniemy, bez Boga nie ma istnienia i nie ma zbawienia – przestrzegał ks. kan. Stanisław.
Zwieńczeniem uroczystości Bożego Ciała było wyjście poza plac kościelny z Monstrancją. W astście służby liturgicznej, dzieci rocznicowych pierwszokomunijnych, parafialnego chóru, strażaków i setek parafian księża z najświętszym Sakramentem ruszyli do czterech ołtarzy. Tym razem ze względu na epidemię koronawirusa trasa była nieco zmieniona. Zamiast dotychczasowego porządku przejście procesji nastąpiło ulicami: Wyczółkowskiego, Dziekońskiego, Wspólną i Swatowską. Przy ołtarzach kolejno fragmenty ewangelii odczytywali: ks. Adam Woźniak, ks. Paweł Bilski, Ks. Mirosław Gorzała i ks. Marcin Dąbrowski. Na zakończenie błogosławieństwa parafianom udzielił ks. proboszcz a wierni odśpiewali hymn Te Deum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Debile. Jest pandemia...
brak slow- nowi kandydaci na druga fale- oj sporo z nich sie nie wywinie kostsze
Ciekawe, że Bogu na takich procesjach nie zależy. Jest to raczej wydarzenie z natury kultury ludowej.
W sumie to mi ich nie żal... szkoda, że dla mnie też stwarzają zagrożenie.
Obyście się nie musieli modlić za parę dni przez to dzisiejsze świętowanie. tfu
Mnie to swieto bawi - bo nigdzie indziej go nie ma na swiecie - ot taka wiejska polska tradycja organizowana ku uciesze gawiedzi, im narod glupszy tym latweiej go zastraszyc i nim manipulowac. Bravo wy
No ale jak będą zgony to przecież za pogrzeb księdzu trza płacić. Więc to wszystko jest przemyslane
Pogaństwo z katolickim ceremoniałem.
Sam jestes pandemia????????????
Oby żaden mocher mnie covidem nie zaraził.
https://wprawo.pl/katarzyna-ts-antyszczepionkowe-kgb-czyli-misterny-plan-naczelnika/
Po co komu maseczki. Woda święcona wystarczy.
Już dawno zostało udowodniono, ze maseczki przed niczym nie chronią, tylko szkodzą. Ten nakaz ich noszenia, to tylko służy do tresowania narodu w ślepym posłuszeństwie władzy. Swoją drogą dziwne, że tak niektórym przeszkadzają kościelne obrzędy, a nie mają nic przeciwko wszelkim lewackim spędów w okresie pandemii. Co ten wirus jakiś ukierunkowany politycznie?
Debile. Jest pandemia...
brak slow- nowi kandydaci na druga fale- oj sporo z nich sie nie wywinie kostsze
Ciekawe, że Bogu na takich procesjach nie zależy. Jest to raczej wydarzenie z natury kultury ludowej.