- Bądźmy dumni z naszej historii, bądźmy dumni z naszej Ojczyzny teraz - zachęcał burmistrz Jarosław Żaczek, podczas powiatowych obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Uroczystości rozpoczęła msza święta za Ojczyznę. Przewodniczył jej ks. Adam Woźniak. Po niej ulicami miasta uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Konstytucji 3 Maja. Ze swoim sztandarem maszerowali żołnierze 1. Dęblińskiego batalionu Mostowo-Drogowego. W defiladzie przeszli przedstawiciele urzędów, instytucji, szkół, wojska i straży pożarnej oraz mieszkańcy. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja 1791 r. - Ten dzień był dla Narodu Polskiego dniem świetności - przemawiał Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. - Składamy dziś hołd twórcom Konstytucji, zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania i pokoju - podkreślił burmistrz. Zdaniem Jarosława Żaczka kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji powinna skłaniać do refleksji również w odniesieniu do dzisiejszych czasów. Zarówno w zakresie polityki wewnętrznej, jak i roli i pozycji Polski w Europie. - 228 lat temu uchwalając Konstytucję, Polska dała Europie dobry i właściwy przykład. Może go dawać i teraz opierając te działania na konsekwencji i tych samych wartościach - zaznaczył włodarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze