Reklama

Powiat uczcił niepodległą

Apel pamięci i salwa honorowa upamiętniły wydarzenia sprzed 101 lat. Dziesiątki mieszkańców Ryk i okolic uczestniczyło w uroczystościach przy pomniku Bojownikom o Wolność Ojczyzny

Obchody narodowego święta zainaugurował hymn odegrany w kościele przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. A Eucharystię odprawił i homilię wygłosił proboszcz ryckiej parafii ks. kan. Stanisław Chodźko. Kapłan przypomniał o doniosłej roli rodzin w przechowywaniu polskiej tradycji, co przyczyniło się do odzyskaniu niepodległości. Wezwał też do zabiegania o mądrość współczesnych pokoleń. - Tylko ludzie o wysokim poziomie moralnym mogą służyć Ojczyźnie – zaznaczył ks. kan. S. Chodźko.

Dalsza część święta miała miejsce przy pomniku. Obecność dzieci, młodzieży i dorosłych nie umknęła uwadze ryckiego starosty. - To piękna, praktyczna nauka tradycji patriotyzmu. Serdecznie wszystkim za to dziękuję. Każde pokolenie musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czym dla niego i czego przejawem jest patriotyzm, czyli miłość do swojej Ojczyzny. Inny był w czasie wojny, a inny w czasie pokoju. Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej – przekonuje Dariusz Szczygielski.

Reklama

Wdzięczni za odzyskaną wolność przed pomnikiem pochylili się reprezentanci lokalnych władz, organizacji i stowarzyszeń. Na zakończenie uczestnicy wspólnie zaśpiewali pieśni legionowe.

Tomasz Kępka

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jakub D. - niezalogowany 2019-11-12 15:09:24

    "Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej" – To mówi facet, który radośnie poparł pseudo-uchwałę powiatu ryckiego wymierzoną w osoby nieheteroseksualne... Niedobrze mi, jak patrzę na ten prowincjonalny pokaz hipokryzji i kołtunerii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-12 21:08:21

    w ogole fajny spęd pisowy i do tego przymusowa obecnosć większosci ludzi na tzw. urzedach , stanowiskach i młodzieży w srodku wolnego dnia danego przez Państwo , po co te dzieci ze szkół włoczone albo tyle dyrektorów szkół i sanepid itd Ludzie mogliby sobie 3 dni spędzić spokojnie gdzie chcą i swiętować jak chcą . Jedna delegacja na wszystkie szkoły kto chce z dyr byc bo lubi to samo z innych instytucji a ci co po to zostali wybrani jako samorzadowcy i państwowi niech składają hołdy , za to biora kase, pozdrawiam szary chłop

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-11-12 21:16:08

    Myślałem, że dziś Pana starszego pochwalę, bo jako jedyny z polityków miał biało czerwony proporczyk odnoszący się do narodu i Jego sytuacji. Spójrzmy na Panią Elę na przykład faceleafting to ona ma, ale przyszła ubrana na czarno jak na pogrzeb, a nie pozytywną uroczystość tak również jak Pan przewodniczący Rady Powiatu, czy chowają y się za Panią Elą przewodniczący Rady Miejskiej, ale, ale czar prysł i Pan starszy okazał się Panem starszym... Pozwolę sobie zacytować słowa Pana starszego, które to opisał Pan redaktor Tomasz Kępka. "Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej" - to bzdura i hipokryzją Panie starszy, gdyż przypomnę jak to się dba o lokalny patriotyzm, gdy mieszkańcy powiatu ryckiego zamiast głosować na swojego kandydata w wyborach parlamentarnych wybrali radnego PiS z miasta Gdańsk Jana Kantaka. Pan zdaje się być z tej partii Panie starszy, czyli co niepochwala Pan wyboru Janka?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości