Reklama

Proboszcz parafii w Kłoczewie został kanonikiem gremialnym

W ubiegłym tygodniu w Janowie Podlaskim odbyła się sesja Kapituły Kolegiackiej Janowskiej

Uroczystą Mszę św. poprzedziła instalacja nowo mianowanych księży kanoników. Decyzje o mianowaniach bp Gurda podjął pod koniec marca br.

Podczas sesji do grona kanoników gremialnych zostało włączonych trzech księży, którzy do tej pory byli kanonikami honorowymi Kapituły Janowskiej. Wśród nich ks. kan. Marek Kot, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie i wicedziekan dekanatu ryckiego.

W uroczystości uczestniczył ordynariusz diecezji siedleckiej bp Kazimierz Gurda. Dziekan kapituły ks. Roman Wiszniewski podziękował księdzu biskupowi za uzupełnienie wakatów w gremium Kapituły oraz mianowanie nowych kanoników gremialnych i honorowych.

Reklama

W ubiegłym roku zmarło pięciu księży kanoników Kapituły Janowskiej. Wśród nich ówczesny proboszcz parafii w Leopoldowie ks. kan. Bogdan Kozioł oraz pochodzący z parafii Brzeziny ks. kan. Kazimierz Zdunek.

Ks. Marek Kot pochodzi z Kaznowa k. Ostrowa Lubelskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1987 r. z rąk bpa Jana Mazura.

Swoją pracę duszpasterską, jako wikariusz, rozpoczął w parafii Wilga. Następnie pracował w Siedlcach (parafia św. Józefa), Włodawie (parafia Najświętszego Serca Jezusowego), Trąbkach, Łosicach (parafia św. Trójcy). W 2003 roku został proboszczem parafii Łuzki k. Łosic. Pracował tam przez 4 lata. Następnie został mianowany proboszczem w Pratulinie. Zajmował się budową Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. W 2014 roku, decyzją bp Kazimierza Gurdy, został mianowany proboszczem parafii Świętego Jana Chrzciciela w Kłoczewie.

Reklama

W 2015 roku został kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Kłoczew.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości