Reklama

Nowi księża w parafiach

12/07/2012 06:57
W naszych parafiach zaszło kilka zmian, gdzie dotychczasowych kapłanów zastąpili nowi. Jeśli chodzi o zmiany proboszczowskie, to taka miała miejsce tylko w Sobieszynie. Tu wolną parafię z racji tragicznej śmierci dotychczasowego proboszcza przejął ksiądz Grzegorz Tomaszewski, który przez ostatnie 21 lat pracował na Ukrainie.

[tresc_platna zacheta="Więcej w wydaniu papierowym TG (nr 28/2012) lub po uzyskaniu kodu dostępu"]W parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Rykach doszło do dwóch zmian. Ksiądz Paweł Florowski, który pracował w tej parafii przez ostatnie 6 lat, zgodnie z dekretem biskupa został mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Po 2 latach posługi z rycką parafią pożegnał się również ksiądz Marcin Budzyński, który został mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ich miejsce zajęło nie dwóch, a trzech nowych kapłanów. Są nimi: ksiądz dr Dariusz Grzegorz Ostałowski, który ostatnio był wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Przesmykach, ksiądz Jarosław Sawiuk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie oraz ksiądz Paweł Żukowski, który przeszedł z parafii pw. św. Antoniego w Kotuniu.

W pierwszej turze zmiany dotknęły również parafię Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Tam parafianie pożegnali księdza Pawła Brońskiego, który służył tu przez ostatnie 2 lata. Decyzją biskupa ks. Paweł został mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Warto przypomnieć, że w czasie swojej posługi w Dęblinie ks. Paweł współpracował z naszym tygodnikiem, głosząc m.in. Słowo na niedzielę. Księdzu Pawłowi w imieniu całej redakcji życzymy wszelkich Łask Bożych w nowej parafii.

Z dęblińską parafią pożegnał się również ksiądz Mariusz Szyszko. Z dniem 3 lipca objął on urząd wikariusza w parafii pw. Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie.

Nowymi kapłanami w tej parafii zostali powołani: ksiądz Mariusz Czyżak, który przeszedł z parafii Bożego Ciała w Siedlcach oraz ksiądz Tomasz Radczuk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Huszlewie.

Wszystkim nowo przybyłym do naszych parafii kapłanom życzymy owocnej pracy wśród wiernych.[/tresc_platna]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości