"Aby byli jedno" to hasło 32. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Wierni z naszego powiatu wyruszą w drogę 4 i 5 sierpnia.
Na pielgrzymi szlak jako pierwsza wyruszy grupa 9d z parafii Okrzeja. Stanie się to w sobotę, 4 sierpnia. Wymarsz kolumny poprzedzi uroczysta msza święta sprawowana o godz. 7 w kościele parafialnym w Okrzei.
- Pierwszego dnia grupa okrzejska podąży samodzielnie do Ryk przez Grabów Szlachecki, Leopoldów i Rososz. W Rykach złączymy się z kolumną siedlecką, tego dnia idącą od strony Żelechowa. Dalej już grupa 9d podążała będzie w szyku Pielgrzymki Podlaskiej - mówi ks. Paweł Padysz, który poprowadzi grupę 9d.
Zapisy do grupy 9d odbędą się w piątek 3 sierpnia w godz. 18-20. Wtedy też nastąpi składanie bagaży.
Rycka grupa 8a na szlak wyjdzie 5 sierpnia o godz. 4 rano z kościoła parafialnego w Rykach. Po raz pierwszy poprowadzi ją ks. Paweł Żukowski. Zapisy będą odbywać się w dniach 3 - 4 sierpnia od godz. 15 do godz. 18 w sali katechetycznej domu parafialnego w Rykach. Bagaże można będzie zdawać 4 sierpnia w godzinach 15-18. Wszyscy pielgrzymi idący z Ryk wezmą udział we mszy św. odprawionej w parafii pw. Św. Piusa V w Dęblinie. Tam też, z pątnikami dęblińskiej grupy 8b, przyłączą się do pozostałych grup i razem pójdą w dalszą drogę. Dęblińskich parafian poprowadzi ks. Tomasz Radczuk. Zapisy do tej grupy ruszą wraz z początkiem sierpnia.
Podobnie jak w ubiegłym roku w Kłoczewie i Rykach na maszerujących w pielgrzymce będzie czekał ciepły poczęstunek.
Wpisowe na tegoroczną pielgrzymkę wynosi 100 zł. Dodatkowo przy zapisie trzeba złożyć 1 bandaż elastyczny i 2 zwykłe. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko pod opieką osoby dorosłej, natomiast młodzież w wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodziców.
Ze względu na prowadzone remonty dróg, na niektórych odcinkach trasa przemarszu pielgrzymów ulegnie zmianie.
Komentarze