Reklama

Policja: Nie będzie zgody na łamanie prawa

17/03/2016 08:30
Mieszkańcy Ryk w niedzielę wyszli na ulice. Domagali się budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Żytnią i Janiszewską. To tu w piątek samochód potrącił 15-letnią Anię. Na niedzielnej manifestacji pojawiło się ponad 300 osób.

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Twój Głos", w piątek (18 marca) o godz. 17:00, planowany jest kolejny protest mieszkańców na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Żytniej i Janiszewskiej. Dodatkowo pikietujący mają pojawić się na ul. Słowackiego przy markecie Tesco. To przejście także uważane jest za niebezpieczne.

Tymczasem głos w sprawie zabrała rycka policja, która przypomina, że protest, gdzie mieszkańcy przechodzą po pasach blokując ruch jest niezgodny z ustawą prawo o zgromadzeniach. - W przypadku łamania przepisów przez uczestników protestu policja zmuszona będzie do reakcji i przywrócenia stanu zgodnego z prawem - czytamy w apelu.

Policja za poprawą bezpieczeństwa

Stróże prawa popierają inicjatywę budowy sygnalizacji świetlnej na żądanie w okolicy skrzyżowania ul. Warszawskiej - Janiszewskiej - Żytniej lub budowę w tym miejscu azylu (wysepki).

- Zapraszam do konsultacji społecznych przedstawicieli wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Spotkanie mogło by odbyć się w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] - apeluje Jacek Wójcik, rzecznik policji.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości